Klasa mundurowa przyszłością wojska

Projekt dla uczniów profilu wojskowego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w poddębickim liceum

Projekt Stowarzyszenia Licealista pn. „Klasa mundurowa przyszłością wojska” skierowany jest do uczniów profilu wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

W ramach projektu przewidziane jest cały wachlarz bezpłatnych dodatkowych zajęć dla uczniów z terenoznawstwa czy biegu na orientację oraz wyjazdy na warsztaty, wykłady i pokazy na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie m.in. odnośnie nawigacyjnych systemów satelitarnych, sprzętu logistycznego, pojazdów specjalnych i wozów bojowych czy ochrony przed działaniem wybuchu.

Dużą część zajęć poprowadzą instruktorzy Związku Strzeleckiego w Łodzi. Zajęcia paramilitarne będą tyczyły się survivalu, bronioznawstwa i ćwiczeń strzeleckich, podstaw taktyki piechoty, pierwszej pomocy oraz zasad walki lekkiej piechoty.

Głównym celem projektu jest wzrost sprawności fizycznej młodzieży, urozmaicenie oferty zajęć sportowych i stworzenie oferty zajęć proobronnych.

Uczniowie klasy mundurowej w LO w Poddębicach zwiększą swoją wiedzę nt. terenoznawstwa, podziału sił zbrojnych, uzbrojenia wojskowego, tradycji oręża polskiego oraz nabędą praktyczne umiejętności m.in. z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Realizowany projekt daje niebywałą szansę młodzieży z poddębickiego liceum na rozwój swoich pasji, zainteresowań, zwiększenie wiedzy oraz poszerzenie praktycznych umiejętności, które z pewnością przygotują ich do służby w jednostkach mundurowych.

Czas trwania projektu: 10 lipca – 15 grudnia 2017r.

Zadanie publiczne „Klasa mundurowa przyszłością wojska” finansowane ze środków otrzymanych od Ministra Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Rady Rodziców LO Poddębice.

Ależ się działo.. półkolonie Zimowa Akademia Programowania 2020 zakończone, uczestnicy sądząc po uśmiechach zadowoleni, a dla nas najważniejsze, że wszystko zakończone bezpiecznie

Miłe wyróżnienie – Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Licealista i pomysłodawca większości naszych projektów został nominowany w plebiscycie Osobowość Roku „Dziennika Łódzkiego”, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”.

Licealista wspiera WOŚP… bo nie może być inaczej 😉