ul. Łęczycka 13/15, 99-200 Poddębice licealista@lo-poddebice.pl

Charytatywny Maraton Zumby dla Ani i Marcina

Takie wydarzenia napawają optymizmem!

200 osób czynnie wspomagało uczniów poddębickiego liceum – Anię Płoszyńską i Marcina Dopieralskiego podczas charytatywnego maratonu zumby, który odbył się 12 marca 2016r. Ogromne zaangażowanie instruktorów, wsparcie lokalnych firm, a przede wszystkim wielkie serca uczestników zaowocowały pełną pozytywnej energii atmosferą oraz wsparciem finansowanym dla poszkodowanych w wypadkach licealistów.

Sukces przedsięwzięcia najlepiej obrazują słowa, które pojawiły się na społecznościowym profilu Ani kilka godzin po imprezie:

Aż trudno uwierzyć, nie dociera do nas, że tyle osób z własnej inicjatywy zaangażowało się w akcję, włożyło tyle wysiłku, by pomóc dwójce osób. Nie przekazaliście jedynie pieniędzy (…). Wy pokazaliście, że w Waszych sercach jest miłość, dobro, empatia. Że nie potrzebujecie ukłonów, oklasków, że robicie to z czystego serca.

 

Uczestnikami imprezy byli mieszkańcy powiatu poddębickiego, ale przybyli także goście z Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Łęczycy czy Ozorkowa w wieku od 5 do 65 lat. Zumbowicze zaskakiwali doskonałą kondycją, zarażali dobrymi humorami i pełnym zaangażowaniem.
Organizatorem Charytatywnego Maratonu Zumby dla Ani i Marcina było Stowarzyszenie Licealista, działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Inicjatywę wspierały lokalne media oraz patron maratonu – TVP3.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia oraz zaangażowanym firmom za wsparcie!

Relacje mediów:

Aktualności

Planujemy i tworzymy

Planujemy i tworzymy

Mimo zmęczenia pod koniec semestru młodzież wcale nie spoczywa na laurach. Grupa uczniów biorących udział w projekcie „Liderzy Młodzieżowi w CZIPS” planuje, liczy, diagnozuje i tworzy ciekawe, nieszablonowe inicjatywy dla społeczności lokalnej 😉

CZIPS – co to?

 

W LO Poddębice działa już CZIPS – Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej – gdzie młodzi ludzie zdobywają wiedzę, badają lokalne potrzeby oraz będą tworzyć lokalne inicjatywy. A niebawem je zrealizują

read more…

Oto oni!

A to właśnie oni! Uczestnicy naszego nowego projektu
W piątek integrowaliśmy się i poznawaliśmy w Domu Pracy Twórczej w Uniejowie,  żeby w kolejnych działaniach pracowało nam się wyśmienicie  Zajęcia integracyjne były na wesoło, kolorowo i o to chodzi read more…