Zakończyliśmy projekt Liceum pokoleń

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

W ramach projektu nasi wolontariusze, uczniowie LO Poddębice, przeprowadzili 12 warsztatów o różnorodnej tematyce (robotyka, zajęcia artystyczne, język migowy, język niemiecki, doświadczenia fizyczne i chemiczne).

Udział w warsztatach umożliwił budowanie dobrych i wspierających się relacji. Dzieci czerpały z wiedzy i doświadczenia dorosłych, nauczyły się traktować ich jako osoby z własnymi potrzebami, którym należy się szacunek, a osoby starsze czuły się potrzebne oraz nabyły nowe umiejętności. Wspólny udział w aktywnościach zaproponowanych w projekcie umocnił więzi między wnukami i dziadkami/ dziećmi i rodzicami, pomógł w poszukiwaniu wspólnego języka i nawiązywania porozumienia między pokoleniami.

Jest nam niezmiernie miło, że tyle osób brało udział tych w warsztatach. Nasi wolontariusze zaskarbiali swoją ciężką pracą Państwa uznanie, co widać po rosnącej frekwencji na zajęciach. BRAWA DLA NICH 👏

Rezultatem projektu jest również powstanie przewodnika międzypokoleniowego „Tu warto przyjechać. Co chcesz mi pokazać Babciu/ Dziadku? Co chcesz mi pokazać wnuczko/ wnuku? (do pobrania), który został stworzony przez uczestników projektu. Opisujemy w nim kilka ciekawych miejsc z terenu woj. łódzkiego, w których można ciekawie spędzić czas wspólnie w rodzinie. Warto zadbać o budowanie wspierających się, trwałych relacji rodzinnych, a w szczególności tych międzypokoleniowych, ponieważ wszystkie strony mogą z  tego dużo czerpać.

Wynikiem realizacji zadania jest poprawa dialogu i porozumienia międzypokoleniowego wśród uczestników projektu poprzez ich udział w warsztatach, które umożliwiły im wspólne spędzenie czasu, wspólne działanie i odkrycie wzajemnych pasji oraz zainteresowań.

Projekt “Liceum pokoleń” finansowany przez Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

„Sportowo zakręceni” to projekt wychodzący naprzeciw potrzebom osób, które lubią aktywność fizyczną i dbają o kondycję.

Bywa, że w czasie wakacji dzieci się nudzą… Nie pozwolimy na to! Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na moc wakacyjnych atrakcji w Poddębicach. Półkolonie „I Ty masz talent” łączą aktywny wypoczynek z nauką na wesoło. WIĘCEJ >

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów powiatu poddębickiego w wieku 15 -19 lat do udziału w cyklu bezpłatnych zajęć sportowych z street workout.  Zajęcia będą prowadzone w małych grupach (ok. 20 osobowych) przez trenera.

Po raz kolejny spotkaliśmy się z Panią Karoliną Feder oraz Panem Adamem Szczepańskim, by – pod okiem ekspertów – przygotowywać się do organizacji debaty oksfordzkiej.

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉