ul. Łęczycka 13/15, 99-200 Poddębice licealista@lo-poddebice.pl

Zimowa Akademia Programowania

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – zapisz dziecko na wyjątkowe i inspirujące półkolonie Zimowa Akademia Programowania organizowane przez nasze Stowarzyszenie!

od 20 do 24 stycznia, czyli drugi tydzień ferii

Oferujemy pięć dni świetnej zabawy w świecie klocków Lego, robotyki, eksperymentów, programowania robotów Lego Mindstorms oraz mBot, zabaw programowalnymi dronami i pokazów programowania 3D. Wspólnie zbudujemy i zaprogramujemy roboty wprawiając je w ruch. Będziemy urządzać wyścigi i walki między nimi. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne.

Nasze półkolonie to idealny sposób na kreatywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu!

Podczas warsztatów z robotyki dzieci budują i programują roboty – wyposażone w profesjonalne silniki, motory i czujniki – według przygotowanych scenariuszy lub własnych pomysłów. Roboty wykonają niesamowite misje i zadania. A do tego wyścigi, zawody, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa dla uczestników!

Każde warsztaty to ciekawe projekty, np. robot podążający po linii, omijający przeszkody, znajdujący drogę w labiryncie, robot tańczący, zbierający surowce czy robot wyścigówka!

Półkolonie  u nas to idealny sposób na rozwój nowych pasji i zainteresowań.

Budowanie robotów z klocków Lego z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych elementów technicznych, a następnie ich programowanie, to niezwykle atrakcyjna forma zajęć. Zestawy dają szerokie pole do testowania własnych pomysłów i rozwiązań. To także świetny sposób na rozwijanie kreatywności i samodzielnego myślenia, opartego na wiedzy, ale także metodzie prób i błędów. Prostota i otwartość narzędzi programistycznych zwiększa atrakcyjność nauki. Kursanci Akademii na każdym etapie projektu będą widzieli osiągane efekty. Małe grupy oraz nieograniczony dostęp do sprzętu (jeden robot Lego i mBot na dwie osoby) zapewnią indywidualne podejście do każdego Uczestnika.

Co zapewniamy?


 • 25 godzin lekcyjnych świetnej zabawy rozłożonej na 5 dni (pon – pt), od 20 do 24.01.2020

 • zajęcia przygotowane przez doświadczonych pedagogów

 • nowoczesny sprzęt – max. 2 kursantów na jeden robot Lego i mBot

 • profesjonalną opiekę nad dziećmi w godzinach 9 – 14

 • materiały dydaktyczne bez dodatkowych opłat

 • upominek dla uczestników

 • naukę i zabawę w niewielkiej grupie dzieci w wieku 8 – 14 lat

 • certyfikat Zimowej Akademii Programowania

 • Koszt udziału dziecka w pięciodniowych półkoloniach wynosi tylko 250zł.

Jak się zapisać?


Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń wprowadziliśmy listę rezerwową. Nie ma już możliwości zapisu dziecka. Zapraszamy na kolejną edycję półkolonii w wakacje 2020r. 🙂

Na jakim sprzęcie pracujemy?


Zajęcia odbywają się w nowoczesnej sali lekcyjnej na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Poddębicach

 1. Lego Minstorms eV3 Education – wyjątkowa seria znanego producenta, która łączy markowe klocki Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie. Uczniowie mają możliwość budowania, programowania i testowania rozwiązań opartych na technologii i robotyce. Każdy ma do dyspozycji: inteligentną kostkę EV3, trzy interaktywne serwomotory z wbudowanymi czujnikami obrotu (dwa duże silniki i jeden średni), ultradźwiękowy czujnik odległości, czujnik światła / koloru, żyroskop z możliwością kumulacji kąta obrotu, dwa czujniki dotyku, 1394 klocków LEGO Technic pozwalające na budowę różnorodnych maszyn i konstrukcji.

3. dron DJI Ryze Tello – uczestnicy będą mogli sterować dronem jak profesjonalista i wykonywać rozmaite akrobacje za jednym dotknięciem ekranu. Za pomocą naszego drona można wykonywać przy tym wyjątkowe zdjęcia i nagrania wideo, a także połącz smartfona z zestawem do VR, by cieszyć się wyjątkowym widokiem z perspektywy drona. Obok zabawy będzie nauka – zaprogramowanie drona Tello za pomocą języka programowania Scratch

2. mBot – mBot jest robotem stworzonym do nauki programowania i wprowadzenia uczniów w świat robotów i komputerów. W intuicyjnym programie mBlock opartym na Scratch, można nie tylko programować roboty ale też tworzyć proste gry, animacje i inne programy. Nauka poprzez zabawę pozwala uczniom odkrywać talenty i rozwijać zdolności. W zestawie dla uczestników: czujnik linii, czujnik odległości, wyświetlacz LED, kompas

4. Drukarka 3d Zortrax M200 Plus – zaawansowana drukarka 3D obsługiwana manualnie przez intuicyjny ekran dotykowy lub zdalnie, przez sieć Wi-Fi lub Ethernet. Umożliwia drukowanie wielu materiałów edukacyjnych. Za pomocą wbudowanej kamery można obserwować postęp wydruku 3D.

Pracujemy na najnowszej platformie: Lego Mindstorms EV3 Education oraz  mBot. Obie platformy to połączenie serwomotorów, czujników, sensorów, programowalnego mikrokomputera a Lego to… przecież dodatkowo klocki, które pobudzają i rozwijają wyobraźnię – wszystko to pozwala na zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie robota.

W naszej Akademii każde stanowisko pracy wyposażone jest nie tylko w zestaw mBot oraz Lego Mindstorm eV3 Education, ale każde otrzymuje dodatkowy zestaw klocków Lego, co pozwala na zbudowanie jeszcze ciekawszych modeli robotów. Przekłada się to na ogromną liczbę ponad 1400 elementów do dyspozycji na każdym stanowisku dla Kursanta Akademii!

Kursanci będą mogli skorzystać z drukarki 3D, która umożliwi wytworzenie wielu dodatkowych i oryginalnych elementów. Pozwoli na realizację nowych pomysłów i otrzymywanie gotowych produktów w krótkim czasie. Zaprojektowane i wydrukowane modele 3D posłużą jako elementy dodatkowe do robotów. Zadaniem grup jest stworzenie najbardziej oryginalnych robotów, które wykonują różnorodne polecenia. W kolejnym etapie projektu grupy pokażą swoje modele społeczności szkolnej i będą rywalizowały o zwycięstwo w konkursie na najlepszy model robota.

Przykładowy plan kursu Zimowej Akademii Programowania: (plik do pobrania)

Przykładowy rozkład dnia:

GODZINA

TREŚĆ

9:00 – 09:20

Przybywanie uczestników – gry i zabawy

9:30 –10:00

Zabawa wprowadzająca: jak programować skutecznie?

10:00 –10:45

Programowanie robotów

10:45 –11:10

Drugie śniadanie, które uczestnicy przynoszą we własnym zakresie

11:10 –12:00

Programowanie robotów

12:00 –12:30

Zabawy na świeżym powietrzu/ gry i zabawy integracyjne

12:30 –13:50

Budowanie i programowanie robotów

14:00

Odbieranie dzieci przez rodziców/ opiekunów

Uwaga: Powyższe programy są przykładowe. Zabawy w grupie i czas przeznaczony na budowę robotów może się zmieniać w zależności od pogody, tempa budowania poszczególnych konstrukcji i możliwości grupy.

Do pobrania


 1. Regulamin półkolonii – do pobrania

Zimowa Akademia Programowania jest organizowana w ramach projektu  „Pasja-Pomysł-Rozwój” finansowanego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Aktualności

Zimowa Akademia Programowania

Zimowa Akademia Programowania

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe?
Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – zapisz dziecko na wyjątkowe i inspirujące półkolonie Zimowa Akademia Programowania organizowane przez nasze Stowarzyszenie!

read more…

150 tysięcy na rozwój Stowarzyszenia „Licealista”

150 tysięcy na rozwój Stowarzyszenia „Licealista”

Miło nam poinformować, że nasze niewielkie stowarzyszenie realizuje długofalowy i kompleksowy program nakierunkowany na własny rozwój. Jako jedna z nielicznych organizacji w Polsce uzyskaliśmy ogromne wsparcie na dalszy rozwój ramach pierwszej edycji PROO, co jest niewątpliwie dużym sukcesem, ale i wyzwaniem.

read more…

Rozwijamy się i inwestujemy :-)

Rozwijamy się i inwestujemy 🙂

🔥 Na koniec roku nie próżnujemy 🔥
Rozwijamy się i inwestujemy w naszych członków Stowarzyszenia 🙂
15 z nich ukończyło w tym tygodniu 10 godz. blok szkoleniowy odnośnie zasad funkcjonowania i finansowania organizacji pozarządowych. 👏 read more…

Sukces Charytatywnego Koncertu dla Moniki

Sukces Charytatywnego Koncertu dla Moniki

💟 W naszym stowarzyszeniu mamy jedną zasadę, nie robimy nic na pokaz i dla rekordu… ale dziś Państwo przebiliście nasze wyobrażenia dobroczynności: olbrzymia liczba uczestników koncertu dla Moniki i gigantyczna zebrana suma: 💰💰💰💰
11.353,84 zł

read more…