150 tysięcy na rozwój Stowarzyszenia „Licealista”

Miło nam poinformować, że nasze niewielkie stowarzyszenie realizuje długofalowy i kompleksowy program nakierunkowany na własny rozwój. Jako jedna z nielicznych organizacji w Polsce uzyskaliśmy ogromne wsparcie na dalszy rozwój ramach pierwszej edycji PROO,

co jest niewątpliwie dużym sukcesem, ale i wyzwaniem.

Nasz projekt „Pasja – Pomysł – Rozwój”  przeszedł dwuetapowy system oceniania i znalazł się wśród 150 dofinansowanych wniosków na prawie cztery tysiące zgłoszonych. PROO to pierwszy w historii program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich realizowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.  Wsparcie z PROO ma przyczynić się do rozwoju i budowy silnych organizacji pozarządowych w Polsce.

Co będzie realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia „Licealista”?

Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 i odpowiada na główne problemy organizacji. Jego głównym celem jest rozszerzenie wachlarzu działań stowarzyszenia, dotarcie do jak największej grupy odbiorców, budowanie marki organizacji oraz zróżnicowanie źródeł przychodu. Stowarzyszenie stawia na rozwój własnej kadry poprzez organizację cyklu szkoleń dla  członków oraz na poprawę bazy lokalowo – technicznej, stąd duży nacisk położono na zakup nowoczesnego sprzętu.

Dzięki pozyskanej dotacji możliwe będzie zwiększenie potencjału instytucjonalnego, organizacyjnego, kadrowego oraz narzędziowego Stowarzyszenia „Licealista”, a tym samym wzrosną możliwości realizowania misji statutowej organizacji oraz dalszego rozwoju jako instytucji.

Plan działań na koniec 2019 roku został wypełniony po brzegi:

• tworzymy całkiem nową stronę www
  • doposażamy organizację w nowoczesny sprzęt do rozszerzenia działalności statutowej
  • rozpoczęliśmy blok szkoleń dla członków stowarzyszenia
  • projektujemy ciekawe materiały promocyjne
  • uzupełniamy braki w wyposażeniu naszego biura
  • inwestujemy w ludzi i ułatwiamy pracę Zarządu

Rok 2020 to także mnóstwo pracy i działań nakierowanych na rozwój misji statutowej organizacji. Trzymajcie kciuki 😉

Wszystko w ramach projektu “Pasja – Pomysł – Rozwój” finansowanego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Pozarządowych na lata 2018-2030 realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia w starym składzie na kolejną kadencję 😉

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑