Zapełniaj z nami serce dla potrzebujących

Czy słyszałaś/ słyszałeś już o najnowszej akcji naszych wolontariuszy, uczniów LO Poddębice? Wesprzyj inicjatywę młodych społeczników i pomóż im zrealizować własny pomysł – powstanie pierwszego w powiecie ogromnego serca na nakrętki.

Jesteśmy uczniami II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Chcąc pomagać innym, stawiamy pierwsze kroki jako wolontariusze, działającego przy naszej szkole, Stowarzyszenia „Licealista”

Mamy pomysł, dzięki któremu każdy będzie mógł pomóc chorym i niepełnosprawnym bez wielkich poświęceń. Wystarczy tylko gromadzić plastikowe nakrętki po napojach.

Celem naszej zbiórki jest zakup wielkiego metalowego Serca na nakrętki, do którego każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł dorzucać swoją cegiełkę. Jesteśmy pewni, że serce będzie się szybko zapełniać, a my będziemy przekazywać korki na rehabilitację i leczenie najbardziej potrzebujących. Każda zbiórka będzie przeznaczona na konkretny cel, bo lista będących w potrzebie jest długa. Pojemnik chcemy postawić przed szkołą tak, aby każdy mógł wrzucić zbędne nakrętki, zamiast wyrzucać je do kosza.

W ten sposób wszyscy razem wesprzemy ludzi oczekujących pomocy i naszą planetę!

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/ev9jcj

Metalowe serce kosztuje ponad 2 tysiące złotych. Wesprzyj nasz pomysł – każda kwota to krok bliżej celu! Obejrzyj spot i zobacz szczegóły naszego pomysłu:

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Niedawno udało nam się uroczyście zakończyć projekt “Liceum pokoleń”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety…

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.