Zapełniaj z nami serce dla potrzebujących

Czy słyszałaś/ słyszałeś już o najnowszej akcji naszych wolontariuszy, uczniów LO Poddębice? Wesprzyj inicjatywę młodych społeczników i pomóż im zrealizować własny pomysł – powstanie pierwszego w powiecie ogromnego serca na nakrętki.

Jesteśmy uczniami II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Chcąc pomagać innym, stawiamy pierwsze kroki jako wolontariusze, działającego przy naszej szkole, Stowarzyszenia „Licealista”

Mamy pomysł, dzięki któremu każdy będzie mógł pomóc chorym i niepełnosprawnym bez wielkich poświęceń. Wystarczy tylko gromadzić plastikowe nakrętki po napojach.

Celem naszej zbiórki jest zakup wielkiego metalowego Serca na nakrętki, do którego każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł dorzucać swoją cegiełkę. Jesteśmy pewni, że serce będzie się szybko zapełniać, a my będziemy przekazywać korki na rehabilitację i leczenie najbardziej potrzebujących. Każda zbiórka będzie przeznaczona na konkretny cel, bo lista będących w potrzebie jest długa. Pojemnik chcemy postawić przed szkołą tak, aby każdy mógł wrzucić zbędne nakrętki, zamiast wyrzucać je do kosza.

W ten sposób wszyscy razem wesprzemy ludzi oczekujących pomocy i naszą planetę!

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/ev9jcj

Metalowe serce kosztuje ponad 2 tysiące złotych. Wesprzyj nasz pomysł – każda kwota to krok bliżej celu! Obejrzyj spot i zobacz szczegóły naszego pomysłu:

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Zajęcia robotyki znów w Poddębicach! Jeśli szukacie dla swoich dzieci zajęć pozalekcyjnych, które będą łączyć edukację z doskonałą zabawą, to programowanie będzie doskonałym wyborem.

Długo oczekiwany Dzień Teatru za nami. To był bardzo pracowity i pełen pozytywnych emocji czas! Uczestnicy projektu „Bliżej teatru” finansowanego ze środków Fundacji PZU, uczestniczyli w niesamowicie energetycznych warsztatach improwizacji i aktorstwa, prowadzonych przez łódzkich aktorów. Braliśmy też udział w scenkach, quizach i zabawach teatralnych. Wisienką na torcie była prapremiera oraz premiera fragmentu „Ferdydurke” przygotowana przez młodzież.

Lepiej późno niż wcale! W ramach projektu “Bliżej teatru” finansowanego z środków Fundacji PZU udało się wreszcie zrealizować – długo odkładane ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyjazdy do łódzkich teatrów. Dwa wspaniałe spektakle i możliwość bezpośredniej rozmowy z aktorami po przedstawieniu pozwoliła uczestnikom projektu poczuć prawdziwy klimat teatru i lepiej zrozumieć jego język oraz przekaz.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉