Zapełniaj z nami serce dla potrzebujących

Czy słyszałaś/ słyszałeś już o najnowszej akcji naszych wolontariuszy, uczniów LO Poddębice? Wesprzyj inicjatywę młodych społeczników i pomóż im zrealizować własny pomysł – powstanie pierwszego w powiecie ogromnego serca na nakrętki.

Jesteśmy uczniami II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Chcąc pomagać innym, stawiamy pierwsze kroki jako wolontariusze, działającego przy naszej szkole, Stowarzyszenia „Licealista”

Mamy pomysł, dzięki któremu każdy będzie mógł pomóc chorym i niepełnosprawnym bez wielkich poświęceń. Wystarczy tylko gromadzić plastikowe nakrętki po napojach.

Celem naszej zbiórki jest zakup wielkiego metalowego Serca na nakrętki, do którego każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł dorzucać swoją cegiełkę. Jesteśmy pewni, że serce będzie się szybko zapełniać, a my będziemy przekazywać korki na rehabilitację i leczenie najbardziej potrzebujących. Każda zbiórka będzie przeznaczona na konkretny cel, bo lista będących w potrzebie jest długa. Pojemnik chcemy postawić przed szkołą tak, aby każdy mógł wrzucić zbędne nakrętki, zamiast wyrzucać je do kosza.

W ten sposób wszyscy razem wesprzemy ludzi oczekujących pomocy i naszą planetę!

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/ev9jcj

Metalowe serce kosztuje ponad 2 tysiące złotych. Wesprzyj nasz pomysł – każda kwota to krok bliżej celu! Obejrzyj spot i zobacz szczegóły naszego pomysłu:

Wśród uczniów z klas o profilu humanistycznym liceum ogólnokształcącego, wielu myśli o pracy w, szeroko pojętych, mediach. Dzięki udziałowi w projekcie „Młodzi debatują” młodzież ma możliwość poznawania pracy dziennikarza od kuchni.

„Sportowo zakręceni” to projekt wychodzący naprzeciw potrzebom osób, które lubią aktywność fizyczną i dbają o kondycję.

Bywa, że w czasie wakacji dzieci się nudzą… Nie pozwolimy na to! Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na moc wakacyjnych atrakcji w Poddębicach. Półkolonie „I Ty masz talent” łączą aktywny wypoczynek z nauką na wesoło. WIĘCEJ >

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów powiatu poddębickiego w wieku 15 -19 lat do udziału w cyklu bezpłatnych zajęć sportowych z street workout.  Zajęcia będą prowadzone w małych grupach (ok. 20 osobowych) przez trenera.

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉