„Młodzież w sercu demokracji- Sejm od środka”
W dniu 28 maja uczestnicy projektu “Wzmacniamy Poddębice europejskimi wartościami” wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Najpierw uczniowie wzięli udział w grze miejskiej, która odbyła się na Starym Mieście. W kilkuosobowych zespołach po otrzymaniu map wykonywali zadania. Celem było odnalezienie określonych punktów w mieście oraz rozwiązywanie zagadek związanych z historią stolicy.
Gra była nie tylko świetną zabawą, ale też okazją do lepszego poznania miasta i jego zabytków. Dzięki współpracy, dobrej komunikacji w zespołach i logicznemu myśleniu , wszystkim udało się dotrzeć do mety. Uczniowie przyznali, że gra miejska byłą nietypowym sposobem na poznawanie Warszawy z zupełnie innej perspektywy.
Następnie młodzież miała okazję odwiedzić Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wizyta rozpoczęła się od przejścia przez kontrolę bezpieczeństwa. Po niej uczniowie zostali przywitani przez przewodnika, który w interesujący sposób opowiedział o historii polskiego parlamentaryzmu, funkcjonowaniu Sejmu i Senatu oraz o codziennej pracy posłów.
Uczniowie zwiedzili m.in. Salę Posiedzeń Sejmu, gdzie odbywają się najważniejsze debaty i głosowania. Mogli zobaczyć galerie dla gości oraz korytarze sejmowe, w których często odbywają się wywiady i konferencje prasowe.
Wizyta była cenną lekcją obywatelską, ale również inspiracją do większego zainteresowania życiem publicznym i pogłębiania wiedzy o ustroju państwa, konstytucji i historii parlamentaryzmu.
Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „ Wzmacniamy Poddębice europejskimi wartościami” ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu SPLOT WARTOŚCI.
Ostatnie dni były dla uczestników projektu “Wzmacniamy Poddębice europejskimi wartościami” pracowite i pełne emocji. Zorganizowaliśmy cztery debaty oksfordzkie, w których uczniowie zmierzyli się z ambitnymi i wymagającymi tematami społecznymi i etycznymi.
Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz atrakcje czekają na Twoje dziecko.
„Młodzież w sercu demokracji- Sejm od środka”
W dniu 28 maja uczestnicy projektu “Wzmacniamy Poddębice europejskimi wartościami” wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości obywatelskiej wśród 40 uczniów LO w Poddębicach na temat praw i wartości wynikających z traktatów Unii Europejskiej, jak i Karty Praw Podstawowych UE.
Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.
Nasi znowu w akcji.. Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc
Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.
Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.
Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów
I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.
Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.
Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >
Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.
Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >
Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach