Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Projekt “Zaprogramowani na sukces” w pełni

Grupa uczniów z klas IA i IB Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach uczestniczy w projekcie „Zaprogramowani na sukces” realizowanym przez nasze Stowarzyszenie .

 

 

Głównym celem programu jest rozwijanie zainteresowań tematyką robotyki oraz wyposażenie uczniów w podstawowe wiadomości i praktyczne umiejętności programowania przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i edukacyjnych.

Pierwszą część zajęć dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach z użyciem robotów mobilnych mBot uczniowie mają już za sobą. Poznali funkcję najważniejszych czujników i udało im się zaprogramować np. robota podążającego tylko po czarnej linii czy robota reagującego na pojawiające się przeszkody. Ponadto rozegrali mecz piłki nożnej… z robotami 😉

Obecnie na zajęciach warsztatowych młodzież programuje roboty, które zbudowała z klocków Lego. W ramach projektu kupiono pięć wersji edukacyjnych Lego Mindstorms EV3 wraz z oprogramowaniem i dodatkowymi elementami.

Co przed nami?

Oczywiście, dalsza zabawa i nauka, a już na przełomie kwietnia i maja zajęcia warsztatowe prowadzone przez samych uczniów z użyciem robotów w pięciu szkołach gimnazjalnych powiatu poddębickiego.

Zwieńczeniem projektu jest konkurs dla uczniów grupy projektowej na najciekawszego i najlepiej zaprogramowanego robota oraz akcja „Robotomania” dla uczniów Liceum w Poddębicach.

Dlaczego programowanie?

Ministerstwo Edukacji Narodowej Dziedzinę uznało programowanie za podstawową kompetencję XXI wieku. Korzyści płynące z nauki programowania są ogromne. Kodowanie uczy analitycznego i logicznego myślenia nakierowanego na rozwiązywanie problemów, współpracy w grupie, przełamuje schematy myślenia o kompetencjach i przynosi wiele satysfakcji. Dzięki umiejętności programowania młodzi ludzie, nie tylko poznają podstawy nowych rozwiązań technologicznych, lecz także potrafią wdrażać w życie swoje własne pomysły w tym zakresie. Aktywizujące zajęcia pokazują praktyczne zastosowanie zdobywanej wiedzy i pozwalają na kreatywne ich wykorzystanie. Na każdym etapie projektu uczniowie widzą rezultaty swoich działań.

Wszystko jest możliwe dzięki dotacji Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży”, darowiznom od firm powiatu poddębickiego oraz pomocy Dyrekcji i Rady Rodziców LO Poddębice.

Aktualności

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z