Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Bezpieczny senior w powiecie poddębickim

 

Kolejny projekt kierujemy przede wszystkim do starszych mieszkańców powiatu poddębickiego. Wiemy, że w przypadku sytuacji zagrożenia życia, szybka informacja na temat chorób i przyjmowanych lekarstw przekazana personelowi medycznemu ma kluczowe znaczenie. Nasz projekt przewiduje bezpłatne przekazywanie pakietów kopert życia, które będą pełnić rolę informacyjną w razie wypadku lub nagłej choroby. Prawidłowo wypełniona karta umieszczona w widocznym miejscu może pomóc uratować życie w przypadku interwencji medycznej. Koperta życia składa się z karty informacyjnej dla służb ratowniczych (z wykazem najważniejszych przebytych chorób, przyjmowanych leków, uczuleń, kontaktem do najbliższych oraz podpisem lekarza), naklejki oraz ulotki o projekcie.

System kopert życia funkcjonuje już w wielu polskich i zagranicznych miastach. Przyjęło się, że formularz z informacją o chorobach i przyjmowanych lekach trzymany jest przez samotne osoby w … lodówce. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to sprzęt obecny w każdym domu i taki, do którego ratownicy medyczni trafią bez problemu.

Taka koperta to ułatwienie dla służb ratowniczych, gdy nie ma kontaktu z pacjentem lub osoba wzywająca pomoc nie zna przebiegu leczenia osoby potrzebującej.
W kopercie może znajdować się wskazówka, co jest przyczyną interwencji medycznej. Każdy kto odbierze pakiet, otrzyma także naklejkę informacyjną do umieszczenia na lodówce.

 

Poprzez działania projektu „Bezpieczny senior w powiecie poddębickim” dofinansowanego ze środków zadania Grant na lepszy start 2017 współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pragniemy podnosić poziom świadomości osób starszych na temat swojego zdrowia oraz uwrażliwiać społeczność lokalną na potrzeby osób samotnych. Liczymy, że obecność kopert życia w domach osób pozbawionych codziennej opieki najbliższych przyczyni się do ochrony ich zdrowia oraz wzrostu jakości udzielanej pomocy medycznej.

Zapraszamy seniorów, ale też osoby, które mają w swoim otoczeniu osoby samotnie mieszkające po odbiór bezpłatnych pakietów. Można wypełnić je samemu lub z pomocą lekarza. To tylko chwila pracy, a może uratować życie!

Patronat nad projektem objął Starosta Powiatu Poddębickiego Pan Ryszard Rytter, a w rozpowszechnianie pakietów włączyło się wiele lokalnych instytucji oraz społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach.

Pakiety można będzie odbierać na stoisku Liceum w Poddębicach podczas VI Dożynek Powiatu Poddębickiego oraz w kilku punktach na terenie powiatu – ich lista dostępna będzie wkrótce na stronie Stowarzyszenia “Licealista”.

 


 

Gdzie mogę odebrać bezpłatnie Kopertę życia? / lista na bieżąco aktualizowana/


Gmina Poddębice:

 • Apteka Przy Szpitalu, ul. Mickiewcza, Poddębice
 • Apteka „Przy Łęczyckiej”, ul. Łęczycka, Poddębice
 • NZOZ „MOŻ-MED”, ul. Miła, Poddębice
 • Poddębickie Centrum Zdrowia, ul. Mickiewicza, Poddębice
 • Ośrodek Zdrowia s.c., ul. Zielona, Poddębice
 • Apteka „Północna”, ul. Północna, Poddębice
 • Powiatowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawnościach, ul. Łęczycka, Poddębice
 • Biblioteka Pedagogiczna, Filia Poddębice, ul. Narutowicza, Poddębice
 • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Narutowicza, Poddębice
 • Liceum Ogólnokształcące, ul. Mickiewicza, Poddębice
 • Stowarzyszenie Bałdrzychowianie, Bałdrzychów
 • Punkt Apteczny, Niemysłów
 • NZOZ „Ośrodek Zdrowia”, Niemysłów
 • Sklep Spożywczy, Niemysłów

Gmina Uniejów:

 • NZOZ „MAR-MED”, ul. Dąbska, Uniejów

Gmina Zadzim:

 • SPZOZ w Zadzimiu
 • Apteka „Parkowa”, Zadzim

Gmina Wartkowice:

 • Dom Pomocy Społecznej, Gostków

Gmina Pęczniew:

 • NZOZ Ośrodek Zdrowia, ul. Sportowa, Pęczniew

 

Projekt w mediach

 

Dziennik Łódzki, 29 września 2017

Biuletyn Starostwa Powiatowego w Poddębicach 5 (36) 2017

 

 

Nad Wartą, 4-10 października 2017

 

Aktualności

Zajęcia robotyki znów w Poddębicach! Jeśli szukacie dla swoich dzieci zajęć pozalekcyjnych, które będą łączyć edukację z doskonałą zabawą, to programowanie będzie doskonałym wyborem.

WIĘCEJ >

Długo oczekiwany Dzień Teatru za nami. To był bardzo pracowity i pełen pozytywnych emocji czas! Uczestnicy projektu „Bliżej teatru” finansowanego ze środków Fundacji PZU, uczestniczyli w niesamowicie energetycznych warsztatach improwizacji i aktorstwa, prowadzonych przez łódzkich aktorów. Braliśmy też udział w scenkach, quizach i zabawach teatralnych. Wisienką na torcie była prapremiera oraz premiera fragmentu „Ferdydurke” przygotowana przez młodzież.

WIĘCEJ >

Lepiej późno niż wcale! W ramach projektu “Bliżej teatru” finansowanego z środków Fundacji PZU udało się wreszcie zrealizować – długo odkładane ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyjazdy do łódzkich teatrów. Dwa wspaniałe spektakle i możliwość bezpośredniej rozmowy z aktorami po przedstawieniu pozwoliła uczestnikom projektu poczuć prawdziwy klimat teatru i lepiej zrozumieć jego język oraz przekaz. 

WIĘCEJ >

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

Nasze działania

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z