Charytatywny Maraton Zumby dla Huberta

5 tysięcy złotych dla Huberta! Mnóstwo pozytywnych emocji, 150 bawiących się osób, uśmiech na twarzy Huberta Borowskiego oraz realna pomoc finansowa.

To wszystko jest wynikiem Charytatywnego Maratonu Zumby zorganizowanego w Poddębicach przez – działające przy Liceum Ogólnokształcącym – Stowarzyszenie Licealista. 21 kwietnia w hali sportowej Gimnazjum w Poddębicach zgromadzili się wielbiciele zumby oraz osoby, które dopiero poznają ten rodzaj aktywności fizycznej. Pojawili się młodsi i starsi, osoby z całego powiatu, ale też z Łodzi. Łączyło ich jedno – wielkie serce i gotowość pomocy potrzebującemu dziecku.

Maraton prowadziły trzy certyfikowane instruktorki, które zarażały pasją i entuzjazmem nawet tych mniej wprawionych w taniec uczestników. Zresztą przy tak skocznej, pełnej ekspresji i słońca muzyce trudno było nie dać się porwać zabawie. Szczególnie, że na „parkiecie” przez trzy godziny wiele się działo.

Zumba stanowi połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z elementami fitness. Jest bardzo popularną metodą aktywności. Pozwala uwolnić energię, rozładować stres oraz – oczywiście – poprawia kondycję. Jednocześnie, żeby się dobrze bawić, wcale nie trzeba trenować latami, co udowodnili uczestnicy poddębickiej akcji charytatywnej.

Sam bohater pojawił się na Maratonie w towarzystwie rodziców i babci. Pogodny 7-latek z uśmiechem próbował swoich sił w tańcu. Hubert od urodzenia zmaga się z poważnymi wadami wrodzonymi rąk i nóg oraz wadą układu moczowego. Ma sprawną tylko lewą rękę, ale dzięki codziennej rehabilitacji coraz lepiej radzi sobie z codziennymi wyzwaniami. Dzięki hojności uczestników, pomocy lokalnych firm, wsparciu gminy Poddębice i gminy Zadzim oraz darowiznom udało się zebrać ponad 5 tys. złotych. To kwota, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Huberta. Chłopiec osobiście odebrał czek z rąk organizatorów akcji, a rodzice już mogą planować turnus rehabilitacyjny dla Huberta.

Dziękujemy firmom przekazującym darowizny!!!

Patronat nad wydarzeniem objęła:

Gmina Zadzim
wójt Krzysztof Woźniak

Gmina Poddębice
burmistrz Piotr Sęczkowsk

Opieka medialna:

Partner akcji:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie przez Stowarzyszenie “Licealista”, Sztabu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab uzyskał numer 6001 Poddębice;)

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

Karma wraca! Prawie tona karmy zebranej w ramach współpracy przy projekcie Wolontariat szyty na miarę wyjechało z Poddębic prosto do Schronisko Psiakowo i Spółka – centrum adopcyjne Animal Sos w Łowiczu.

Gra terenowa dla pierwszoklasistów LO Poddębice przygotowana przez ich starszych kolegów z liceum? Czemu nie…?