Dzień Dziecka

Dzień Dziecka we wrześniu?  Zorganizowaliśmy festyn, w którym wzięła udział nie tylko młodzież, ale też dzieci ze szkoły podstawowej, przedszkolaki i seniorzy wraz z wnukami. Otwarta impreza plenerowa pełna uśmiechów, warsztatów i różnego rodzaju aktywności

była okazją do zaprezentowania naszego profilu działalności. Zadanie organizacyjne nie było proste, bo wydarzenie musiało być odpowiednio przygotowane ze względu na sytuację epidemiologiczną. Impreza została podzielona na kilka etapów i stref, które zapewniały uczestnikom bezpieczną zabawę.

Najmłodsi goście festynu – grupy dzieci z Tęczowego Przedszkola w Poddębicach wzięły udział w warsztatach tańca prowadzonych przez trenera i specjalistę w temacie hiphopu.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niemysłowie przystąpiły natomiast do odpowiedzialnego zadania ozdabiania wielorazowych toreb, które mają zastąpić w ich domach reklamówki na zakupy. Zabawa była pretekstem do rozmów na temat poszanowania środowiska i działalności społecznej. Uczniowie zostali zapoznani z inicjatywami Stowarzyszenia i zachęceni do udziału w licznych akcjach i programach, które organizacja koordynuje.

Korzystając z ostatnich promieni letniego słońca uczestnicy festynu brali udział w zabawach plenerowych. Do liceum zawitali trenerzy tańców nowoczesnych, zumby i instruktorzy karate. Licealiści świetnie się bawili próbując swoich sił w różnych dziedzinach aktywności fizycznej. Instruktorzy podkreślali, że młodzież z ogromnym zapałem i zaangażowaniem podeszła do tematu nauki nowych umiejętności ruchowych i tanecznych. Znakomite efekty tych wspólnych akrobacji można podejrzeć na stronie Stowarzyszenia, gdzie opublikowano krótki film podsumowujący imprezę. Młodzież brała też udział w warsztatach języka migowego zorganizowanych we współpracy ze Związkiem Głuchych oddział w Łodzi.

Ostatnimi gośćmi festynu byli dziadkowie z wnukami, którzy uczestniczyli w szkoleniu pierwszej pomocy i zajęciach związanych z ratownictwem wodnym. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekało stoisko z drobnymi upominkami i gadżetami Stowarzyszenia oraz poczęstunek w plenerze.

Festyn został zorganizowany w ramach projektu “Pasja-Pomysł-Rozwój” finansowanego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i stał się też okazją do przedstawienia młodym i starszym mieszkańcom powiatu profilu działalności Stowarzyszenia ”Licealista” oraz zaproszenia ich do udziału w programach, które prowadzimy. Udana pierwsza edycja imprezy to motywacja  do planowania jej jako wydarzenia cyklicznego – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”.

Szersza fotorelacja:

Krótka fotorelacja z organizowanego przez nas Dnia Dziecka… troszkę po terminie, ale z wiadomych względów nie udało się…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Licealista Niedziela, 27 września 2020

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie przez Stowarzyszenie “Licealista”, Sztabu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab uzyskał numer 6001 Poddębice;)

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

Karma wraca! Prawie tona karmy zebranej w ramach współpracy przy projekcie Wolontariat szyty na miarę wyjechało z Poddębic prosto do Schronisko Psiakowo i Spółka – centrum adopcyjne Animal Sos w Łowiczu.

Gra terenowa dla pierwszoklasistów LO Poddębice przygotowana przez ich starszych kolegów z liceum? Czemu nie…?