Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka we wrześniu?  Zorganizowaliśmy festyn, w którym wzięła udział nie tylko młodzież, ale też dzieci ze szkoły podstawowej, przedszkolaki i seniorzy wraz z wnukami. Otwarta impreza plenerowa pełna uśmiechów, warsztatów i różnego rodzaju aktywności

była okazją do zaprezentowania naszego profilu działalności. Zadanie organizacyjne nie było proste, bo wydarzenie musiało być odpowiednio przygotowane ze względu na sytuację epidemiologiczną. Impreza została podzielona na kilka etapów i stref, które zapewniały uczestnikom bezpieczną zabawę.

Najmłodsi goście festynu – grupy dzieci z Tęczowego Przedszkola w Poddębicach wzięły udział w warsztatach tańca prowadzonych przez trenera i specjalistę w temacie hiphopu.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niemysłowie przystąpiły natomiast do odpowiedzialnego zadania ozdabiania wielorazowych toreb, które mają zastąpić w ich domach reklamówki na zakupy. Zabawa była pretekstem do rozmów na temat poszanowania środowiska i działalności społecznej. Uczniowie zostali zapoznani z inicjatywami Stowarzyszenia i zachęceni do udziału w licznych akcjach i programach, które organizacja koordynuje.

Korzystając z ostatnich promieni letniego słońca uczestnicy festynu brali udział w zabawach plenerowych. Do liceum zawitali trenerzy tańców nowoczesnych, zumby i instruktorzy karate. Licealiści świetnie się bawili próbując swoich sił w różnych dziedzinach aktywności fizycznej. Instruktorzy podkreślali, że młodzież z ogromnym zapałem i zaangażowaniem podeszła do tematu nauki nowych umiejętności ruchowych i tanecznych. Znakomite efekty tych wspólnych akrobacji można podejrzeć na stronie Stowarzyszenia, gdzie opublikowano krótki film podsumowujący imprezę. Młodzież brała też udział w warsztatach języka migowego zorganizowanych we współpracy ze Związkiem Głuchych oddział w Łodzi.

Ostatnimi gośćmi festynu byli dziadkowie z wnukami, którzy uczestniczyli w szkoleniu pierwszej pomocy i zajęciach związanych z ratownictwem wodnym. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekało stoisko z drobnymi upominkami i gadżetami Stowarzyszenia oraz poczęstunek w plenerze. 

Festyn został zorganizowany w ramach projektu “Pasja-Pomysł-Rozwój” finansowanego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i stał się też okazją do przedstawienia młodym i starszym mieszkańcom powiatu profilu działalności Stowarzyszenia ”Licealista” oraz zaproszenia ich do udziału w programach, które prowadzimy. Udana pierwsza edycja imprezy to motywacja  do planowania jej jako wydarzenia cyklicznego – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”.

Szersza fotorelacja:

Krótka fotorelacja z organizowanego przez nas Dnia Dziecka… troszkę po terminie, ale z wiadomych względów nie udało się…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Licealista Niedziela, 27 września 2020

 

 

 

Aktualności

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z