Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka we wrześniu?  Zorganizowaliśmy festyn, w którym wzięła udział nie tylko młodzież, ale też dzieci ze szkoły podstawowej, przedszkolaki i seniorzy wraz z wnukami. Otwarta impreza plenerowa pełna uśmiechów, warsztatów i różnego rodzaju aktywności

była okazją do zaprezentowania naszego profilu działalności. Zadanie organizacyjne nie było proste, bo wydarzenie musiało być odpowiednio przygotowane ze względu na sytuację epidemiologiczną. Impreza została podzielona na kilka etapów i stref, które zapewniały uczestnikom bezpieczną zabawę.

Najmłodsi goście festynu – grupy dzieci z Tęczowego Przedszkola w Poddębicach wzięły udział w warsztatach tańca prowadzonych przez trenera i specjalistę w temacie hiphopu.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niemysłowie przystąpiły natomiast do odpowiedzialnego zadania ozdabiania wielorazowych toreb, które mają zastąpić w ich domach reklamówki na zakupy. Zabawa była pretekstem do rozmów na temat poszanowania środowiska i działalności społecznej. Uczniowie zostali zapoznani z inicjatywami Stowarzyszenia i zachęceni do udziału w licznych akcjach i programach, które organizacja koordynuje.

Korzystając z ostatnich promieni letniego słońca uczestnicy festynu brali udział w zabawach plenerowych. Do liceum zawitali trenerzy tańców nowoczesnych, zumby i instruktorzy karate. Licealiści świetnie się bawili próbując swoich sił w różnych dziedzinach aktywności fizycznej. Instruktorzy podkreślali, że młodzież z ogromnym zapałem i zaangażowaniem podeszła do tematu nauki nowych umiejętności ruchowych i tanecznych. Znakomite efekty tych wspólnych akrobacji można podejrzeć na stronie Stowarzyszenia, gdzie opublikowano krótki film podsumowujący imprezę. Młodzież brała też udział w warsztatach języka migowego zorganizowanych we współpracy ze Związkiem Głuchych oddział w Łodzi.

Ostatnimi gośćmi festynu byli dziadkowie z wnukami, którzy uczestniczyli w szkoleniu pierwszej pomocy i zajęciach związanych z ratownictwem wodnym. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekało stoisko z drobnymi upominkami i gadżetami Stowarzyszenia oraz poczęstunek w plenerze. 

Festyn został zorganizowany w ramach projektu “Pasja-Pomysł-Rozwój” finansowanego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i stał się też okazją do przedstawienia młodym i starszym mieszkańcom powiatu profilu działalności Stowarzyszenia ”Licealista” oraz zaproszenia ich do udziału w programach, które prowadzimy. Udana pierwsza edycja imprezy to motywacja  do planowania jej jako wydarzenia cyklicznego – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”.

Szersza fotorelacja:

Krótka fotorelacja z organizowanego przez nas Dnia Dziecka… troszkę po terminie, ale z wiadomych względów nie udało się…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Licealista Niedziela, 27 września 2020

 

 

 

Aktualności

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

WIĘCEJ >

Niedawno udało nam się uroczyście zakończyć projekt “Liceum pokoleń”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety…

WIĘCEJ >

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.

WIĘCEJ >

Nasze działania

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z