Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Dzień Społecznika za nami

20 września odbył się po raz pierwszy Dzień Społecznika na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Poddębicach. Było wesoło, radośnie, informacyjnie i inspirująco 😉 a podziękowania trafiły do wielu osób.

Organizacja wydarzenia miała na celu przeciwdziałać problemowi niskiego zaangażowania społecznego oraz promować różnego rodzaju organizacje działające na rzecz lokalnych społeczności. Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez młodzież poddębickiego liceum sześciu inicjatyw zrealizowanych w ramach rocznego projektu “Liderzy Młodzieżowi w CZIPS” prowadzonego przez Stowarzyszenie “Licealista”, a dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas Dnia Społecznika młodzież powiatu poddębickiego poznała organizacje lokalne o różnych profilach, wzięła udział w różnorodnych warsztatach dotyczących pracy wolontariusza prowadzonych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji oraz uzyskała informacje o możliwości zaangażowania się w formie wolontariatu w działania instytucji regionu. Młodzież uzyskała informacje, w jaki sposób można angażować się społecznie jako wolontariusz, jakie są podstawy prawne i na co zwracać uwagę będąc wolontariuszem, dlaczego warto pomagać i w jaki sposób można przejąć inicjatywę i samemu zacząć zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Młodzież dowiedziała się o misji i celach Stowarzyszenia „Licealista” oraz zadaniach CZIPS (Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej), które powstało na terenie liceum dzięki dotacji ze środków FIO. CZIPS to nowoczesne miejsce, gdzie młodzież powiatu poddębickiego diagnozuje lokalne potrzeby i tworzy własne projekty oddolne.

Poza tym uczestnicy Dnia Społecznika mieli możliwość spotkania wielu ciekawych osób, które na co dzień w swojej pracy angażują się społecznie. Organizatorzy dziękują przedstawicielom Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Poddębickiemu Domu Kultury i Sportu, Instytutowi Nowych Technologii, Związku Głuchych Oddział Łódź, Stowarzyszeniu „Przyjaciele Bałdrzychowa”, Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne Ja – Ty –My oraz Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Stowarzyszenie Licealista planuje przy współpracy z Liceum w Poddębicach wpisać organizację Dnia Społecznika na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych i lokalnych.

Aktualności

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z