Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Finał kolejnego projektu dla klasy mundurowej LO w Poddębicach

Mundur wzbudza szacunek, kojarzy się z honorem, zasadami, odwagą. Nic dziwnego, że kierowany do uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach projekt „Silna klasa mundurowa” cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Od września uczniowie brali udział w zajęciach stacjonarnych  i wyjazdowych, które zwiększały sprawność fizyczną i podnosiły poziom wiedzy z szeroko pojętej tematyki survivalu.

Uczestnicy projektu wyjeżdżali na strzelnicę, by tam pod okiem trenerów uczyć się bezpiecznego posługiwania bronią i – oczywiście – trafiania do celu z różnych rodzajów broni. Podczas zajęć na terenie szkoły poznawali działania systemów nawigacyjnych MGRS
i właściwego odczytywania współrzędnych, znaków topograficznych, wyznaczania azymutów i współrzędnych na mapach. Wyjechali na trzydniowy obóz przetrwania, który był zwieńczeniem kilkutygodniowych działań, wyzwaniem, ale też przygodą. 24 godziny zajęć praktycznych w terenach leśnych, do tego poranne treningi…

Licealiści potrafią pracować z busolą i kompasem, rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa, zjeżdżać na linie, pozyskiwać i uzdatniać wodę, budować schronienia izolowane od podłoża. Podsumowaniem  i praktycznym testem nabytych umiejętności był sprawdzian pętli taktycznej. Nie ulega wątpliwości, że uczestnicy projektu kończą go lepiej przygotowani do dalszej drogi edukacyjnej związanej z pracą w służbach mundurowych, ale też bardziej świadomi wyzwań, jakie na tej drodze czekają.

Międzywydziałowa klasa mundurowa funkcjonuje w poddębickim liceum od kilku lat. W tym czasie Stowarzyszeniu „Licealista” już trzykrotnie udało się pozyskać środki Ministerstwa Obrony Narodowej na dodatkowe zajęcia, szkolenia i obozy dla uczniów „mundurówki”.

Ten projekt jest dla nas kolejnym ważnym doświadczeniem. Młodzież w powiecie poddębickim ma  zróżnicowane pasje i zainteresowania. My w Stowarzyszeniu staramy się pomagać rozwijać je wszystkie, stąd taka różnorodność w naszych projektach. Dzięki temu każdy nastolatek znajdzie w nich coś dla siebie.  – mówi Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”, wicedyrektor LO w Poddębicach.

Działanie “Silna klasa mundurowa” dofinansowane ze środków Ministra Obrony Narodowej

Aktualności

Zakończyliśmy cykl 6 spotkań w ramach projektu “Stop kulturze marginalizacji”. Przez kilka tygodni grupa 15 licealistów wraz z trenerem umiejętności społecznych pracowała nad zagadnieniami szeroko rozumianej sztuki porozumienia i komunikacji. 

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

“Stop kulturze marginalizacji” to tytuł projektu, który realizujemy od marca 2024 r. Poprzez działania w ramach programu chcemy zwrócić uwagę na to, że problem wyobcowania nie dotyczy tylko małych grup społecznych. WIĘCEJ >

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z