Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Finał WOŚP 31.01.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbliża się wielkimi krokami. Poddębice zawsze aktywnie wspierały akcję. A jak będzie w tym roku? Organizację tegorocznej akcji na terenie powiatu po raz pierwszy wzięło na swoje barki Stowarzyszenie „Licealista”.

Efekty działań widać już od kilku tygodni w 27 lokalnych sklepach, firmach i instytucjach, które zgodziły się przyłączyć do zbiórki poprzez wystawienie w swoich siedzibach puszek z serduszkiem oraz przekazanie na aukcje cegiełek w postaci upominków i bonów na zakupy czy usługi. Czy to oznacza, że w niedzielę – 31 stycznia na ulicach nie będzie wolontariuszy?

Wolontariusze oczywiście będą. Można będzie ich spotkać szczególnie w okolicach osiedli mieszkaniowych, kościołów i miejsc rekreacji takich jak parki. Tegoroczny finał WOŚP będzie jednak inny niż dotychczasowe. Ze względu na obostrzenia nie mamy możliwości zorganizowania koncertów czy innych stacjonarnych atrakcji. Mimo to planujemy kilka niespodzianek i liczymy, że mieszkańcy powiatu – jak co roku – okażą wielkie serca dla tej wyjątkowej akcji – mówi Piotr Kowalczyk, szef poddębickiego sztabu.

Jak wesprzeć poddębicki sztab WOŚP bez wychodzenia z domu?

W dniu finału po Poddębicach będzie jeździła specjalna reklama mobilna, która przypomni o akcji. O pełnych godzinach (między 10:00 a 15:00) na osiedlach mieszkaniowych będzie można spotkać wolontariuszy pod blokiem, a nawet zaprosić ich pod swoje drzwi. To ułatwienie dla osób, które chcą wesprzeć zbiórkę, ale wolałyby nie wychodzić z domu. Poddębicki sztab uruchomił też specjalną e-skarbonkę, do której można „wrzucać” pieniądze przelewem online. Ruszyły już aukcje na serwisie sprzedażowym allegro. Można na nich wylicytować bony, vouchery, książki i przedmioty ufundowane przez lokalne firmy. Dochód ze sprzedaży zasili oczywiście konto WOŚP. O tym wszystkim na swoim profilu FB i na stronie internetowej informuje Stowarzyszenie „Licealista”.

Dodatkowe atrakcje 29. finału WOŚP

Także na fanpage Stowarzyszenia wszyscy będziemy mogli podejrzeć co dzieje się aktualnie w sztabie i w mieście podczas transmisji online z finału WOŚP. Wystąpią też lokalni artyści i będą prowadzone aukcje online – licytować będzie można telefonicznie.

Do poddębickiego finału dołączają fani morsowania, którzy 31 stycznia będą morsować z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Możesz dołączyć z dowolnego miejsca.Także Klub Biegacza „Zdyszani.pl” organizuje bieg online, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy dorzucą do puszki z serduszkiem symboliczną złotówkę. Zdjęcia z morsowania i biegu ślij na: licealista@lo-poddebice.pl

Światełko do nieba

Corocznie finał kończyło „światełko do nieba”, która zazwyczaj odbywa się na koniec uroczystości i koncertów. W tym roku ze względów bezpieczeństwa ta tradycyjna akcja nie będzie możliwa. Stąd apel do mieszkańców powiatu o symboliczne zapalenie lampek i świec w swoich oknach 31. stycznia o godz. 20:00 i przysyłanie zdjęć tych domowych światełek na maila Stowarzyszenia „Licealista” (licealista@lo-poddebice.pl) lub przez messenger . Sztab stworzy z tych zdjęć kolaż poddębickiego światełka

Nie liczymy na rekordy. Nie o to w tym chodzi. Największą wartością WOŚP – oczywiście oprócz materialnego wsparcia placówek medycznych – jest zmobilizowanie społeczeństwa do działania w dobrej wierze i dążenia do wspólnego celu. Uświadomienie, że ciągle razem możemy wiele. Mimo trudnej sytuacji epidemiologicznej i ekonomicznej, magia WOŚP ciągle działa. Do tej pory nie zdarzyło się, aby ktokolwiek odmówił poddębickiemu sztabowi pomocy. Mimo tegorocznych wyzwań organizacyjnych współtworzenie tej akcji to dla nas ogromna radość – podkreśla Anna Perlińska-Supeł, wiceprezes Stowarzyszenia „Licealista”.


 

Nasza eskarbonka: https://eskarbonka.wosp.org.pl/6bzvt5
nasze aukcje: https://allegro.pl/uzytkownik/LicealistaPodd
strona sztabu: https://poddebice-6001.wosp.pl/

Lista puszek stacjonarnych


 1. Biblioteka Publiczna Poddębice – Zielona, Pce
 2. Delikatesy Centrum – Północna 18b, Pce
 3. Delikatesy Pietrzak J. – Pl. Kościuszki 23, Pce
 4. Dom i Ogród, Północna 3, Pce
 5. Eyad Hnedi. Gabinet stomatologiczny – Przyszłość 4, Pce
 6. Fryzjer Beata Walczyk – Wiejska 1a, Pce
 7. Fryzjer Krzysztof – Pl. Kościuszki 15, Pce
 8. Kajtuś – Jana III Sobieskiego 15 A, Pce
 9. klep Klaudia, Głowna 11, Pęczniew
 10. Księgarnia Atena – Pułaskiego 5, Pce
 11. Kubuś – Mickiewicza 4, Pce
 12. Kwiaciarnia Roman Bienias – Pl. Kościuszki 17, Pce
 13. Lewiatan, Południowa 1d, Pce
 14. Majsterek, Ogrodowa 2, Pce
 15. Mrówka, Łęczycka 25, Pce
 16. Piekarnia Wiaderek – Przejazd 31, Sobieskiego, Pce
 17. Publiczne Przedszkole W Poddębicach
 18. Salon Kosmetyczny Suzanne – Kosmonautów 12, Pce
 19. Salon Optyczny Jakub Kochanowski – Łęczycka 5, Pce
 20. Sklep Drużbin
 21. Sklep Klaudia, Brzeg
 22. Sklep Księża Wólka
 23. Sklep Rudniki 13
 24. Sklep Spożywczy, Głowna 2, Pęczniew
 25. Vendo Sklep Odzieżowy – Pl. Kościuszki 30, Pce
 26. Warzywa – Owoce, Mencla 1a, Pce
 27. Warzywniak – Narutowicza 12, Pce

Aktualności

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z