Głównym celem projektu jest wzrost partycypacji społecznej i aktywizacja obywatelska uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego poprzez wyłonienie ze społeczności szkolnej Liderów, którzy zostaną objęci cyklem szkoleń i warsztatów oraz realizacja przez nich sześciu inicjatyw oddolnych. Dzięki kompleksowemu wsparciu edukacyjnemu Liderzy staną się inicjatorami pozytywnej zmiany społecznej w swoim otoczeniu, będą w stanie diagnozować problemy społeczne, pomagać rówieśnikom zrealizować pomysły na inicjatywy oddolne, udzielać informacji i aktywizować swoich kolegów do działania, czy też działać na rzecz dialogu obywatelskiego i integracji środowisk szkolnych (nauczycieli, rodziców i uczniów).
W liceum w Poddębicach powstanie Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej (CZIPS), którego głównym celem będzie badanie problemów społecznych, podejmowanie i realizacja inicjatyw. Liderzy skupieni wokół CZIPS będą udzielać informacji i aktywizować swoich kolegów do działania.
Projekt przewiduje m.in. organizację warsztatów z zakresu edukacji obywatelskiej, ekonomii społ., przedsiębiorczości, szkolenia z budowania projektów, warsztaty z tworzenia i realizacji inicjatyw czy diagnozowania problemów, oraz przeprowadzenie Dnia Społecznika i konkursu na najważniejsze inicjatywy oddolne w regionie. Dzięki spotkaniom warsztatowym, sesjom aktywności obywatelskiej, informacji o wolontariacie, funkcjonowaniu NGO młodzież zmotywuje się do działania.
Liderzy zorganizują i przeprowadzą konkurs na inicjatywy społeczne, a następnie zrealizują sześć inicjatyw wyłonionych w konkursie.
Wskazując problemy swojego miasta, szukając przyczyn, obserwując konsekwencje i planując zadania zmierzające do ich eliminacji, młodzież w praktyce będzie poznawać zasady ekonomii społecznej, dostrzegać wpływ działań jednostki na otoczenie, ale też uczyć się krytycznego myślenia i wyciągania wniosków.
Czas realizacji: sierpień 2018 – czerwiec 2019
Wartość projektu: 65.300 zł
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Partner projektu:
Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Poddębicach
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości obywatelskiej wśród 40 uczniów LO w Poddębicach na temat praw i wartości wynikających z traktatów Unii Europejskiej, jak i Karty Praw Podstawowych UE.
Zakończyliśmy cykl 6 spotkań w ramach projektu “Stop kulturze marginalizacji”. Przez kilka tygodni grupa 15 licealistów wraz z trenerem umiejętności społecznych pracowała nad zagadnieniami szeroko rozumianej sztuki porozumienia i komunikacji.
Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.
“Stop kulturze marginalizacji” to tytuł projektu, który realizujemy od marca 2024 r. Poprzez działania w ramach programu chcemy zwrócić uwagę na to, że problem wyobcowania nie dotyczy tylko małych grup społecznych. WIĘCEJ >
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości obywatelskiej wśród 40 uczniów LO w Poddębicach na temat praw i wartości wynikających z traktatów Unii Europejskiej, jak i Karty Praw Podstawowych UE.
Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.
Nasi znowu w akcji.. Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc
Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.
Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.
Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów
I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.
Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.
Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >
Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.
Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >
Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach