Grant na lepszy start

Stowarzyszenie Licealista jest laureatem konkursu Grant na lepszy start 2016 współfinansowanego środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt „Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista” był realizowany od kwietnia do września 2016r. Uzyskane środki z dotacji umożliwiły sprawny rozwój organizacji pozarządowej. Celem projektu było wsparcie i poprawa funkcjonowania stowarzyszenia poprzez likwidację bariery technicznej i lokalowej.

Odświeżenie lokalu, zakup niezbędnego wyposażenia biura oraz materiałów promocyjnych i eksploatacyjnych przyczynia się do realizacji inicjatyw, które aktywizują lokalną społeczność.

Likwidacja barier sprzętowych zapewnia sprawną realizację statutowych zadań stowarzyszenia, przyśpiesza i poszerza zakres działalności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Głównym rezultatem projektu było wsparcie rozwoju, wzmocnienie potencjału naszej organizacji oraz usprawnienie pracy stowarzyszenia.

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Niedawno udało nam się uroczyście zakończyć projekt “Liceum pokoleń”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety…

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.