Grant na lepszy start

Stowarzyszenie Licealista jest laureatem konkursu Grant na lepszy start 2016 współfinansowanego środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt „Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista” był realizowany od kwietnia do września 2016r. Uzyskane środki z dotacji umożliwiły sprawny rozwój organizacji pozarządowej. Celem projektu było wsparcie i poprawa funkcjonowania stowarzyszenia poprzez likwidację bariery technicznej i lokalowej.

Odświeżenie lokalu, zakup niezbędnego wyposażenia biura oraz materiałów promocyjnych i eksploatacyjnych przyczynia się do realizacji inicjatyw, które aktywizują lokalną społeczność.

Likwidacja barier sprzętowych zapewnia sprawną realizację statutowych zadań stowarzyszenia, przyśpiesza i poszerza zakres działalności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Głównym rezultatem projektu było wsparcie rozwoju, wzmocnienie potencjału naszej organizacji oraz usprawnienie pracy stowarzyszenia.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie przez Stowarzyszenie “Licealista”, Sztabu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab uzyskał numer 6001 Poddębice;)

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

Karma wraca! Prawie tona karmy zebranej w ramach współpracy przy projekcie Wolontariat szyty na miarę wyjechało z Poddębic prosto do Schronisko Psiakowo i Spółka – centrum adopcyjne Animal Sos w Łowiczu.

Gra terenowa dla pierwszoklasistów LO Poddębice przygotowana przez ich starszych kolegów z liceum? Czemu nie…?