Grant na lepszy start

Stowarzyszenie Licealista jest laureatem konkursu Grant na lepszy start 2016 współfinansowanego środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Projekt „Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista” był realizowany od kwietnia do września 2016r. Uzyskane środki z dotacji umożliwiły sprawny rozwój organizacji pozarządowej. Celem projektu było wsparcie i poprawa funkcjonowania stowarzyszenia poprzez likwidację bariery technicznej i lokalowej.

Odświeżenie lokalu, zakup niezbędnego wyposażenia biura oraz materiałów promocyjnych i eksploatacyjnych przyczynia się do realizacji inicjatyw, które aktywizują lokalną społeczność.

Likwidacja barier sprzętowych zapewnia sprawną realizację statutowych zadań stowarzyszenia, przyśpiesza i poszerza zakres działalności na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Głównym rezultatem projektu było wsparcie rozwoju, wzmocnienie potencjału naszej organizacji oraz usprawnienie pracy stowarzyszenia.

120 stron ważnych treści. To nasz strategia rozwoju, która powstała po przeanalizowaniu mocnych i słabych stron, określeniu spójnej wizji i celów, których chcemy się konsekwentnie trzymać, w myśl motta – Razem możemy więcej!

Na łamach czasopisma Cogito ukazał się artykuł o naszym Stowarzyszeniu! Autorka – Pani Aneta Kunowska, przedstawia nas w samych superlatywach. Jest nam bardzo miło, że nasze działania zostały pokazane jako inspiracja dla innych szkół do powoływania podobnych organizacji.

“Licealista” w TVP3 Łódź w Budzi się ludzi w Łódzkiem Dziękujemy za zaproszenie, możliwość pokazania jakie aktywności podejmujemy i jakie plany mamy na przyszłość 👍