Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Kamera akcja! Z wizytą w łódzkich mediach

Wśród uczniów z klas o profilu humanistycznym liceum ogólnokształcącego, wielu myśli o pracy w, szeroko pojętych, mediach. Dzięki udziałowi w projekcie „Młodzi debatują” młodzież ma możliwość poznawania pracy dziennikarza od kuchni.

Redakcje TVP Łódź, Radio Łódź, Radio ŻAK, Dziennik Łódzki i Ekspress ilustrowany to cele czerwcowych wyjazdów beneficjentów naszego projektu. Młodzież zwiedzała budynek telewizji od serwerowni aż po charakteryzatornię. Obserwowała przygotowania do prowadzenia „Łódzkich wiadomości dnia”, mogła się sprawdzić zarówno przed kamerami, jak i w roli jej operatorów. Śmiałkowie trafili na fotel charakteryzatorki, a inni na fotel prowadzących ramówkę. 

Podczas kolegium redakcyjnego, które zorganizował dla nas Redaktor Naczelny „Dziennika Łódzkiego” i „Ekspresu ilustrowanego” – Pan Mirosław Malinowski, wcielaliśmy się w role redaktorów prasowych. Podglądaliśmy także redaktorów przy pracy i tworzyliśmy makietę gazety. Poznaliśmy całą drogę artykułu od opisywanego wydarzenia aż do jego ukazania się w gazecie.

W redakcjach radiowych sprawdzaliśmy mechanizm działania radia od kulis. To ciekawe doświadczenie uczestniczyć w programie na żywo i móc obserwować jak jest on tworzony od strony redakcyjnej i technicznej. Pojawiło się mnóstwo informacji i ciekawostek, z których słuchacze po drugiej stronie radioodbiorników, nie zdają sobie sprawy. Uświadomiliśmy sobie, że z pozoru „jednoosobowa”, krótka audycja radiowa to tak naprawdę wiele godzin przygotowań i praca zespołowa kilku a nawet kilkunastu osób. To uświadamiało młodzieży ważną role osób, których w radio nie słychać, a jednak bez nich audycja nie doszłaby do skutku.

Wyjazdy tego typu nie tylko oswajają młodych ludzi z tematyką wystąpień publicznych czy pokazują jak profesjonaliści radzą sobie z tremą, ale też mogą być pomocą w przyszłych wyborach edukacyjnych. Dzięki różnorodności odwiedzanych redakcji, uczniowie mogli porównywać specyfikę pracy w poszczególnych mediach i zastanowić się, w których najlepiej by się odnaleźli.       

 

Aktualności

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z