Klasa mundurowa przyszłością wojska

Projekt dla uczniów profilu wojskowego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w poddębickim liceum

Projekt Stowarzyszenia Licealista pn. „Klasa mundurowa przyszłością wojska” skierowany jest do uczniów profilu wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

W ramach projektu przewidziane jest cały wachlarz bezpłatnych dodatkowych zajęć dla uczniów z terenoznawstwa czy biegu na orientację oraz wyjazdy na warsztaty, wykłady i pokazy na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie m.in. odnośnie nawigacyjnych systemów satelitarnych, sprzętu logistycznego, pojazdów specjalnych i wozów bojowych czy ochrony przed działaniem wybuchu.

Dużą część zajęć poprowadzą instruktorzy Związku Strzeleckiego w Łodzi. Zajęcia paramilitarne będą tyczyły się survivalu, bronioznawstwa i ćwiczeń strzeleckich, podstaw taktyki piechoty, pierwszej pomocy oraz zasad walki lekkiej piechoty.

Głównym celem projektu jest wzrost sprawności fizycznej młodzieży, urozmaicenie oferty zajęć sportowych i stworzenie oferty zajęć proobronnych.

Uczniowie klasy mundurowej w LO w Poddębicach zwiększą swoją wiedzę nt. terenoznawstwa, podziału sił zbrojnych, uzbrojenia wojskowego, tradycji oręża polskiego oraz nabędą praktyczne umiejętności m.in. z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Realizowany projekt daje niebywałą szansę młodzieży z poddębickiego liceum na rozwój swoich pasji, zainteresowań, zwiększenie wiedzy oraz poszerzenie praktycznych umiejętności, które z pewnością przygotują ich do służby w jednostkach mundurowych.

Czas trwania projektu: 10 lipca – 15 grudnia 2017r.

Zadanie publiczne „Klasa mundurowa przyszłością wojska” finansowane ze środków otrzymanych od Ministra Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Rady Rodziców LO Poddębice.

Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia w starym składzie na kolejną kadencję 😉

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑