Klasa mundurowa przyszłością wojska

Projekt dla uczniów profilu wojskowego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w poddębickim liceum

Projekt Stowarzyszenia Licealista pn. „Klasa mundurowa przyszłością wojska” skierowany jest do uczniów profilu wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

W ramach projektu przewidziane jest cały wachlarz bezpłatnych dodatkowych zajęć dla uczniów z terenoznawstwa czy biegu na orientację oraz wyjazdy na warsztaty, wykłady i pokazy na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie m.in. odnośnie nawigacyjnych systemów satelitarnych, sprzętu logistycznego, pojazdów specjalnych i wozów bojowych czy ochrony przed działaniem wybuchu.

Dużą część zajęć poprowadzą instruktorzy Związku Strzeleckiego w Łodzi. Zajęcia paramilitarne będą tyczyły się survivalu, bronioznawstwa i ćwiczeń strzeleckich, podstaw taktyki piechoty, pierwszej pomocy oraz zasad walki lekkiej piechoty.

Głównym celem projektu jest wzrost sprawności fizycznej młodzieży, urozmaicenie oferty zajęć sportowych i stworzenie oferty zajęć proobronnych.

Uczniowie klasy mundurowej w LO w Poddębicach zwiększą swoją wiedzę nt. terenoznawstwa, podziału sił zbrojnych, uzbrojenia wojskowego, tradycji oręża polskiego oraz nabędą praktyczne umiejętności m.in. z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Realizowany projekt daje niebywałą szansę młodzieży z poddębickiego liceum na rozwój swoich pasji, zainteresowań, zwiększenie wiedzy oraz poszerzenie praktycznych umiejętności, które z pewnością przygotują ich do służby w jednostkach mundurowych.

Czas trwania projektu: 10 lipca – 15 grudnia 2017r.

Zadanie publiczne „Klasa mundurowa przyszłością wojska” finansowane ze środków otrzymanych od Ministra Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Rady Rodziców LO Poddębice.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

Siema! 29. Finał WOŚP już jutro! Zobacz, co zaplanowaliśmy:

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zbliża się wielkimi krokami. Poddębice zawsze aktywnie wspierały akcję. A jak będzie w tym roku? Organizację tegorocznej akcji na terenie powiatu po raz pierwszy wzięło na swoje barki Stowarzyszenie „Licealista”.

Zapraszamy na film, który powstał, żeby zobrazować co robimy, jak dobrze się przy tym bawimy i po co to wszystko.