Klasa mundurowa przyszłością wojska

Projekt dla uczniów profilu wojskowego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w poddębickim liceum

Projekt Stowarzyszenia Licealista pn. „Klasa mundurowa przyszłością wojska” skierowany jest do uczniów profilu wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

W ramach projektu przewidziane jest cały wachlarz bezpłatnych dodatkowych zajęć dla uczniów z terenoznawstwa czy biegu na orientację oraz wyjazdy na warsztaty, wykłady i pokazy na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie m.in. odnośnie nawigacyjnych systemów satelitarnych, sprzętu logistycznego, pojazdów specjalnych i wozów bojowych czy ochrony przed działaniem wybuchu.

Dużą część zajęć poprowadzą instruktorzy Związku Strzeleckiego w Łodzi. Zajęcia paramilitarne będą tyczyły się survivalu, bronioznawstwa i ćwiczeń strzeleckich, podstaw taktyki piechoty, pierwszej pomocy oraz zasad walki lekkiej piechoty.

Głównym celem projektu jest wzrost sprawności fizycznej młodzieży, urozmaicenie oferty zajęć sportowych i stworzenie oferty zajęć proobronnych.

Uczniowie klasy mundurowej w LO w Poddębicach zwiększą swoją wiedzę nt. terenoznawstwa, podziału sił zbrojnych, uzbrojenia wojskowego, tradycji oręża polskiego oraz nabędą praktyczne umiejętności m.in. z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Realizowany projekt daje niebywałą szansę młodzieży z poddębickiego liceum na rozwój swoich pasji, zainteresowań, zwiększenie wiedzy oraz poszerzenie praktycznych umiejętności, które z pewnością przygotują ich do służby w jednostkach mundurowych.

Czas trwania projektu: 10 lipca – 15 grudnia 2017r.

Zadanie publiczne „Klasa mundurowa przyszłością wojska” finansowane ze środków otrzymanych od Ministra Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Rady Rodziców LO Poddębice.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie przez Stowarzyszenie “Licealista”, Sztabu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab uzyskał numer 6001 Poddębice;)

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

Karma wraca! Prawie tona karmy zebranej w ramach współpracy przy projekcie Wolontariat szyty na miarę wyjechało z Poddębic prosto do Schronisko Psiakowo i Spółka – centrum adopcyjne Animal Sos w Łowiczu.

Gra terenowa dla pierwszoklasistów LO Poddębice przygotowana przez ich starszych kolegów z liceum? Czemu nie…?