Klasa mundurowa przyszłością wojska

Projekt dla uczniów profilu wojskowego ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w poddębickim liceum

Projekt Stowarzyszenia Licealista pn. „Klasa mundurowa przyszłością wojska” skierowany jest do uczniów profilu wojskowego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

W ramach projektu przewidziane jest cały wachlarz bezpłatnych dodatkowych zajęć dla uczniów z terenoznawstwa czy biegu na orientację oraz wyjazdy na warsztaty, wykłady i pokazy na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie m.in. odnośnie nawigacyjnych systemów satelitarnych, sprzętu logistycznego, pojazdów specjalnych i wozów bojowych czy ochrony przed działaniem wybuchu.

Dużą część zajęć poprowadzą instruktorzy Związku Strzeleckiego w Łodzi. Zajęcia paramilitarne będą tyczyły się survivalu, bronioznawstwa i ćwiczeń strzeleckich, podstaw taktyki piechoty, pierwszej pomocy oraz zasad walki lekkiej piechoty.

Głównym celem projektu jest wzrost sprawności fizycznej młodzieży, urozmaicenie oferty zajęć sportowych i stworzenie oferty zajęć proobronnych.

Uczniowie klasy mundurowej w LO w Poddębicach zwiększą swoją wiedzę nt. terenoznawstwa, podziału sił zbrojnych, uzbrojenia wojskowego, tradycji oręża polskiego oraz nabędą praktyczne umiejętności m.in. z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Realizowany projekt daje niebywałą szansę młodzieży z poddębickiego liceum na rozwój swoich pasji, zainteresowań, zwiększenie wiedzy oraz poszerzenie praktycznych umiejętności, które z pewnością przygotują ich do służby w jednostkach mundurowych.

Czas trwania projektu: 10 lipca – 15 grudnia 2017r.

Zadanie publiczne „Klasa mundurowa przyszłością wojska” finansowane ze środków otrzymanych od Ministra Obrony Narodowej w ramach Otwartego Konkursu Ofert, ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Rady Rodziców LO Poddębice.

Grupa 20 uczniów klasy o profilu humanistycznym liceum ogólnokształcącego przygotowuje się do udziału w projekcie „Młodzi debatują”, na który pozyskaliśmy grant w wysokości 20000 euro w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Stowarzyszenie “Licealista” ponownie będzie organizowało finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie poddębickim! 😉

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.

stypendium dla uczniów Poddębice

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉