Liceum pokoleń

Czas nauki w liceum to okres przejściowy między dzieciństwem a dorosłością. Młodzież wkraczając w dorosłe życie, zaczyna doceniać czas, jaki spędziła z dziadkami, ale dostrzega też, że utrzymanie bliskich relacji utrudnia brak wspólnych aktywności i zainteresowań. Na osłabienie więzi rodzinnych wpływa rozwój nowych technologii, za którym seniorzy nie zawsze nadążają, brak wspólnych tematów i pasji czy różne priorytety na danym etapie życia.

Te obserwacje skłoniły uczniów LO w Poddębicach do podjęcia próby pomocy w budowaniu dobrych kontaktów wnuków z ich dziadkami. Ma się do tego przyczynić cykl zajęć, które przygotuje młodzież  z pomocą swoich nauczycieli.

Uczestnicy w parach (babcia/dziadek, wnuk/wnuczka) będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych, ekologicznych czy artystycznych. Odbędą się również zajęcia z języków obcych, robotyki, pierwszej pomocy czy języka migowego. Każdy znajdzie coś dla siebie zwłaszcza, że tematyka spotkań będzie dostosowana do zainteresowań kursantów. Z racji na trwającą pandemię, część zajęć będzie odbywać się online. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i dodatkowych atrakcji! Zajęcia ruszają w drugim tygodniu września i potrwają do końca października.

Pomysł łączenia pokoleń przez licealistów zyskał uznanie Łódzkiego Akceleratora Obywatelskiego  i otrzymał dofinansowanie Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Młodzież wraz z nauczycielami założyli grupę nieformalną i złożyli projekt w lokalnym konkursie grantowym.

Dziadkowie i wnuki już mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie poprzez złożenie formularza dostępnego poniżej. Formularz można wypełnić elektroniczne i przesłać na adres mailowy: lopokolen@gmail.com lub licealista@lo-poddebice.pl.

Formularz zgłoszeniowypobierz wersję MS Word   pobierz wersję w pdf

Czy słyszałaś/ słyszałeś już o najnowszej akcji naszych wolontariuszy, uczniów LO Poddębice? Wesprzyj inicjatywę młodych społeczników i pomóż im zrealizować własny pomysł – powstanie pierwszego w powiecie ogromnego serca na nakrętki.

Czy wiesz, że Stowarzyszenie “Licealista”  może otrzymać darowiznę za każdym razem, gdy kupujesz coś w Internecie? I to zupełnie za darmo!

Dzień Dziecka we wrześniu?  Zorganizowaliśmy festyn, w którym wzięła udział nie tylko młodzież, ale też dzieci ze szkoły podstawowej, przedszkolaki i seniorzy wraz z wnukami. Otwarta impreza plenerowa pełna uśmiechów, warsztatów i różnego rodzaju aktywności

Nasi już działają 😉 nie może Was zabraknąć, już wystartowaliśmy z dawno oczekiwanymi zajęciami w ramach “Liceum pokoleń”. świetna atmosfera, ciekawe zajęcia i inspirujące zadania 🙂 Zapraszamy serdecznie!