“Link do przyszłości”

Projekt “Link do przyszłości” już oficjalnie zakończony. Uczniowie z Gimnazjum w Poddębicach uczestniczyli w zajęciach programowania z użyciem robotów Finch. Było to fantastyczne połączeni nauki i zabawy w jednym.

Partnerem projektu było Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach. Dziękujemy!

Celem projektu “LINK DO PRZYSZŁOŚCI. Zaprogramuj swoją karier” jest zachęcenie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Cel ten jest realizowany poprzez organizację warsztatów z kodowania z wykorzystaniem robotów, prowadzonych przez profesjonalistów „Linku do przyszłości” – młodych entuzjastów programowania. W ramach warsztatów uczestnicy tworzą swoje pierwsze aplikacje w programie Scratch, a następnie testują ich działanie ożywiając programowalne roboty Finch.

Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia w starym składzie na kolejną kadencję 😉

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑