Młodzi debatują

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

Uczestnicy: 20 os. w wieku 15-19 lat z powiatu poddębickiego, min. 10 osób z gmin wiejskich.

W ramach projektu powstanie Młodzieżowe Centrum Debat, gdzie młodzież będzie ćwiczyła sztukę argumentacji. Będzie to miejsce spotkań i dyskusji podczas których młodzi ludzie będą pracować nad skuteczną komunikacją i umiejętnością publicznego zabierania głosu. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach autoprezentacji i zajęciach na temat zasad prowadzenia debaty, w warsztatach dziennikarskich i w warsztatach wyrażanie siebie przez sztukę, których efektem będą 2 utwory artystyczne. Odbędą się 4 wizyty studyjne w redakcjach radia/telewizji/gazety i co najmniej 2 debaty publiczne, w których wezmą udział osoby przedstawiające różne poglądy oraz zadająca pytania publiczność. Powstanie też szkolne radio, na antenie którego uczestnicy będą poruszać ważne dla siebie tematy. Będzie to dla młodzieży platforma do prowadzenia dyskusji i wyrażania siebie. Te działania przyczynią się nie tylko do podniesienia umiejętności publicznego wypowiadania się, ale też zbudują w uczestnikach odwagę do zabierania głosu w istotnych dla nich sprawach. Zarówno przed rozpoczęcie zajęć merytorycznych, jak i w trakcie ich trwania będzie prowadzona kampania informacyjna pokazująca plany, działania i efekty projektu. Na zakończenie odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt, podczas którego będzie promowana idea otwartego dla młodzieży Centrum Debat oraz prowadzona będzie kampania zachęcająca do aktywności obywatelskiej i wyrażania swoich poglądów.

Działanie pn. „Młodzi debatują” finansowane z dotacji otrzymanej  z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego  z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Grupa 20 uczniów klasy o profilu humanistycznym liceum ogólnokształcącego przygotowuje się do udziału w projekcie „Młodzi debatują”, na który pozyskaliśmy grant w wysokości 20000 euro w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Stowarzyszenie “Licealista” ponownie będzie organizowało finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie poddębickim! 😉

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.

stypendium dla uczniów Poddębice

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉