Projekt „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowany jest do 20-osobowej grupy uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Jest to jedyna w powiecie poddębickim klasa mundurowa, która została utworzona w roku szkolnym 2016/2017 w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczności lokalnej.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych zajęciach, których głównych celem jest wzrost sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich oraz postaw proobronnych młodzieży. Uczestnicy projektu nabędą praktyczne umiejętności z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Odbędą się 34 godziny zajęć w terenie z instruktorami Związku Strzeleckiego w Łodzi, 5-dniowy profesjonalny wyjazdowy obóz strzelecki (40 godzin zajęć) oraz dwa wyjazdy na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zaplanowano udział w zawodach „Orientuj się i licz” oraz „Sprawni jak żołnierze”.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój ich umiejętności strzeleckich i proobronnych oraz wyposażenia młodych ludzi, zainteresowanych zawodową służbą wojskową, w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych.

Projekt będzie realizowany od lipca do listopada 2019r.

Łączna wartość projektu to 39.000zł.

Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” współfinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej RP.

120 stron ważnych treści. To nasz strategia rozwoju, która powstała po przeanalizowaniu mocnych i słabych stron, określeniu spójnej wizji i celów, których chcemy się konsekwentnie trzymać, w myśl motta – Razem możemy więcej!

Na łamach czasopisma Cogito ukazał się artykuł o naszym Stowarzyszeniu! Autorka – Pani Aneta Kunowska, przedstawia nas w samych superlatywach. Jest nam bardzo miło, że nasze działania zostały pokazane jako inspiracja dla innych szkół do powoływania podobnych organizacji.

“Licealista” w TVP3 Łódź w Budzi się ludzi w Łódzkiem Dziękujemy za zaproszenie, możliwość pokazania jakie aktywności podejmujemy i jakie plany mamy na przyszłość 👍