Projekt „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowany jest do 20-osobowej grupy uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Jest to jedyna w powiecie poddębickim klasa mundurowa, która została utworzona w roku szkolnym 2016/2017 w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczności lokalnej.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych zajęciach, których głównych celem jest wzrost sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich oraz postaw proobronnych młodzieży. Uczestnicy projektu nabędą praktyczne umiejętności z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Odbędą się 34 godziny zajęć w terenie z instruktorami Związku Strzeleckiego w Łodzi, 5-dniowy profesjonalny wyjazdowy obóz strzelecki (40 godzin zajęć) oraz dwa wyjazdy na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zaplanowano udział w zawodach „Orientuj się i licz” oraz „Sprawni jak żołnierze”.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój ich umiejętności strzeleckich i proobronnych oraz wyposażenia młodych ludzi, zainteresowanych zawodową służbą wojskową, w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych.

Projekt będzie realizowany od lipca do listopada 2019r.

Łączna wartość projektu to 39.000zł.

Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” współfinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej RP.

Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia w starym składzie na kolejną kadencję 😉

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑