Projekt „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowany jest do 20-osobowej grupy uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Jest to jedyna w powiecie poddębickim klasa mundurowa, która została utworzona w roku szkolnym 2016/2017 w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczności lokalnej.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych zajęciach, których głównych celem jest wzrost sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich oraz postaw proobronnych młodzieży. Uczestnicy projektu nabędą praktyczne umiejętności z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Odbędą się 34 godziny zajęć w terenie z instruktorami Związku Strzeleckiego w Łodzi, 5-dniowy profesjonalny wyjazdowy obóz strzelecki (40 godzin zajęć) oraz dwa wyjazdy na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zaplanowano udział w zawodach „Orientuj się i licz” oraz „Sprawni jak żołnierze”.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój ich umiejętności strzeleckich i proobronnych oraz wyposażenia młodych ludzi, zainteresowanych zawodową służbą wojskową, w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych.

Projekt będzie realizowany od lipca do listopada 2019r.

Łączna wartość projektu to 39.000zł.

Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” współfinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej RP.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę na utworzenie przez Stowarzyszenie “Licealista”, Sztabu 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab uzyskał numer 6001 Poddębice;)

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

Karma wraca! Prawie tona karmy zebranej w ramach współpracy przy projekcie Wolontariat szyty na miarę wyjechało z Poddębic prosto do Schronisko Psiakowo i Spółka – centrum adopcyjne Animal Sos w Łowiczu.

Gra terenowa dla pierwszoklasistów LO Poddębice przygotowana przez ich starszych kolegów z liceum? Czemu nie…?