Projekt „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowany jest do 20-osobowej grupy uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Jest to jedyna w powiecie poddębickim klasa mundurowa, która została utworzona w roku szkolnym 2016/2017 w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczności lokalnej.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych zajęciach, których głównych celem jest wzrost sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich oraz postaw proobronnych młodzieży. Uczestnicy projektu nabędą praktyczne umiejętności z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Odbędą się 34 godziny zajęć w terenie z instruktorami Związku Strzeleckiego w Łodzi, 5-dniowy profesjonalny wyjazdowy obóz strzelecki (40 godzin zajęć) oraz dwa wyjazdy na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zaplanowano udział w zawodach „Orientuj się i licz” oraz „Sprawni jak żołnierze”.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój ich umiejętności strzeleckich i proobronnych oraz wyposażenia młodych ludzi, zainteresowanych zawodową służbą wojskową, w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych.

Projekt będzie realizowany od lipca do listopada 2019r.

Łączna wartość projektu to 39.000zł.

Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” współfinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej RP.

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Niedawno udało nam się uroczyście zakończyć projekt “Liceum pokoleń”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety…

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.