Niezwykła e-lekcja z Teatrem Wierszalin

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Po obejrzeniu wielokrotnie nagradzanego spektaklu „Dziady. Noc druga” widzowie poznali mnóstwo ciekawostek związanych z Mickiewiczem i „Dziadami” oraz mogli zadać pytania o interesujące ich kwestie. Gościli w magicznym studiu  „Objazdu mickiewiczowskiego” – w niepowtarzalnej teatralnej scenerii, w klimacie muzyki wykonywanej na instrumentach z epoki, pośród ludzi tworzących Teatr Wierszalin.

“Przeczytać Mickiewicza – to jedno. Zrozumieć Mickiewicza – to drugie. Ale usłyszeć Mickiewicza, to coś jeszcze zupełnie innego” – to słowa Piotra Tomaszuka, reżysera spektaklu. I nie sposób się z nimi nie zgodzić. Uczestnicy usłyszeli i zobaczyli nietuzinkowe widowisko wydobywające z wersów dramatu pełnię emocji i treści.

Działanie sfinansowane w ramach projektu “Bliżej teatru!” ze środków Fundacji PZU

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

Niedawno udało nam się uroczyście zakończyć projekt “Liceum pokoleń”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety…

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.