Niezwykła e-lekcja z Teatrem Wierszalin

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Po obejrzeniu wielokrotnie nagradzanego spektaklu „Dziady. Noc druga” widzowie poznali mnóstwo ciekawostek związanych z Mickiewiczem i „Dziadami” oraz mogli zadać pytania o interesujące ich kwestie. Gościli w magicznym studiu  „Objazdu mickiewiczowskiego” – w niepowtarzalnej teatralnej scenerii, w klimacie muzyki wykonywanej na instrumentach z epoki, pośród ludzi tworzących Teatr Wierszalin.

“Przeczytać Mickiewicza – to jedno. Zrozumieć Mickiewicza – to drugie. Ale usłyszeć Mickiewicza, to coś jeszcze zupełnie innego” – to słowa Piotra Tomaszuka, reżysera spektaklu. I nie sposób się z nimi nie zgodzić. Uczestnicy usłyszeli i zobaczyli nietuzinkowe widowisko wydobywające z wersów dramatu pełnię emocji i treści.

Działanie sfinansowane w ramach projektu “Bliżej teatru!” ze środków Fundacji PZU

Długo oczekiwany Dzień Teatru za nami. To był bardzo pracowity i pełen pozytywnych emocji czas! Uczestnicy projektu „Bliżej teatru” finansowanego ze środków Fundacji PZU, uczestniczyli w niesamowicie energetycznych warsztatach improwizacji i aktorstwa, prowadzonych przez łódzkich aktorów. Braliśmy też udział w scenkach, quizach i zabawach teatralnych. Wisienką na torcie była prapremiera oraz premiera fragmentu „Ferdydurke” przygotowana przez młodzież.

Lepiej późno niż wcale! W ramach projektu “Bliżej teatru” finansowanego z środków Fundacji PZU udało się wreszcie zrealizować – długo odkładane ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyjazdy do łódzkich teatrów. Dwa wspaniałe spektakle i możliwość bezpośredniej rozmowy z aktorami po przedstawieniu pozwoliła uczestnikom projektu poczuć prawdziwy klimat teatru i lepiej zrozumieć jego język oraz przekaz.

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >