Nowy projekt dla klasy mundurowej

Podpisaliśmy w Warszawie umowę na realizację nowego projektu ze środków Ministra Obrony Narodowej pn. “Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowanego do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

Głównym celem projektu jest poprawa sprawności fizycznej młodzieży poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć i wyjazdów.  Uczestnicy wezmą udział w 5-dniowym obozie (40 h dydakt.), przez co udoskonalą umiejętności strzeleckie i zostaną wyposażeni w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych (musztra, regulaminy wojskowe). Beneficjenci projektu rozwiną umiejętności z zakresu terenoznawstwa i biegu na orientację. Poprzez udział w zajęciach z wykładowcami Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie  poszerzą swoją wiedzę z tematyki wojskowości i poznają najnowszy sprzęt wojskowy. Natomiast zajęcia terenowe z instruktorami Związku Strzeleckiego wyposażą młodzież w praktyczne umiejętności proobronne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w terenie, taktyki piechoty i zasad walki lekkiej piechoty. Młodzież zostanie przygotowana do udziału z zawodach „Orientuj się i licz” (wrzesień 2019) , Ogólnopolskich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” (maj 2020) oraz zawodów strzeleckich „Trójbój Strzelecki” (listopad 2019).

Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia w starym składzie na kolejną kadencję 😉

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑