Nowy projekt dla klasy mundurowej

Podpisaliśmy w Warszawie umowę na realizację nowego projektu ze środków Ministra Obrony Narodowej pn. “Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowanego do uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

Głównym celem projektu jest poprawa sprawności fizycznej młodzieży poprzez zorganizowanie dodatkowych zajęć i wyjazdów.  Uczestnicy wezmą udział w 5-dniowym obozie (40 h dydakt.), przez co udoskonalą umiejętności strzeleckie i zostaną wyposażeni w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych (musztra, regulaminy wojskowe). Beneficjenci projektu rozwiną umiejętności z zakresu terenoznawstwa i biegu na orientację. Poprzez udział w zajęciach z wykładowcami Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie  poszerzą swoją wiedzę z tematyki wojskowości i poznają najnowszy sprzęt wojskowy. Natomiast zajęcia terenowe z instruktorami Związku Strzeleckiego wyposażą młodzież w praktyczne umiejętności proobronne dotyczące udzielania pierwszej pomocy w terenie, taktyki piechoty i zasad walki lekkiej piechoty. Młodzież zostanie przygotowana do udziału z zawodach „Orientuj się i licz” (wrzesień 2019) , Ogólnopolskich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” (maj 2020) oraz zawodów strzeleckich „Trójbój Strzelecki” (listopad 2019).

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑

Rozwijamy się poprzez szkolenia… rozpoczęliśmy cykl szkoleń, tym razem… online, ale jakoś musimy sobie radzić w nowej rzeczywistości. 👍😄

Przed zawieszeniem zajęć w szkołach udało nam się jeszcze zorganizować kilka warsztatów z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego, które poprowadzili uczniowie LO Poddębice dla swoich rówieśników👍