Z pasji i energii do działania! Dzięki grupie wyjątkowych osób powstała przestrzeń do realizacji pomysłów na urozmaicenie procesu edukacji, uatrakcyjniania czasu wolnego młodzieży i polepszenia jakości życia społeczności lokalnej.
Kim jesteśmy?
Stowarzyszenie “Licealista” jest organizacją pozarządową posiadającą status organizacji pożytku publicznego (OPP). Jesteśmy grupą pasjonatów skupionych wokół Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach. Są wśród nas nauczyciele, rodzice licealistów, absolwenci oraz przyjaciele szkoły. Wspomagamy i wspieramy szkoły w działalności wychodzącej poza Podstawę Programową.
Inicjujemy i wspieramy projekty edukacyjne, współpracujemy ze szkołami na rzecz wychowania młodzieży oraz aktywizujemy uczniów, rodziców i nauczycieli. Poprzez swoje działania chcemy wyrównywać szanse młodzieży z obszarów wiejskich i z małego miasta.
Stowarzyszenie ma wspierać innowacyjność oraz rozpowszechniać i wdrażać nowe rozwiązania techniczne w praktyce szkolnej poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych oraz tworzenie ciekawych projektów.
W jakich obszarach działamy?
Jesteśmy organizacją pozarządową, której celem jest prowadzenie działalności statutowej na rzecz ogółu społeczności lokalnej powiatu poddębickiego, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności szkolnej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.
W swoich działaniach koncentrujemy się na wielu aspektach życia społeczności lokalnej.
Zadaniem Stowarzyszenia jest podejmowanie działań podwyższających kwalifikacje uczniów i nauczycieli, a także ułatwianie dostępu do zróżnicowanej oferty bezpłatnych zajęć edukacyjnych.
Staramy się angażować młodzież w kierunku rozwijania zainteresowań i zgłębiania wiedzy w różnych dziedzinach. Zdajemy sobie sprawę, że zrozumienie własnych mocnych stron i pasji, to bardziej świadome wybory edukacyjno-zawodowe.
Aktywizujące zajęcia dodatkowe, wyjazdy edukacyjne, praca w przyjaznym dla oka otoczeniu i nowocześnie wyposażonych klasopracowniach sprzyja efektywnej nauce i wszechstronnemu rozwojowi. Dlatego wśród celów Stowarzyszenia znajduje się, między innymi, planowanie działań w kierunku twórczych form wypoczynku uczniów liceum, programy na rzecz upowszechniania kultury i projekty poszerzające ofertę edukacyjną oraz zaplecze dydaktyczne szkoły. Pełni zapału i planów, chcemy przyczyniać się do odkrywania, jak wiele satysfakcji może dawać nauka w szkole i poza nią.
Nie zapominamy o zdrowiu! Stowarzyszenie przyczynia się do rozpowszechniania wśród społeczności lokalnej informacji o zdrowym trybie życia i zagrożeniach wynikających z zażywania środków uzależniających.
Ważnym aspektem działalności organizacji jest uwrażliwianie młodych ludzi i całej społeczności lokalnej na los i krzywdę innych.
Promujemy edukację zdrowotną, ekologiczną, kulturalną oraz upowszechniamy wolności i prawa człowieka. Organizujemy akcje charytatywne, działamy na rzecz wolontariatu i prowadzimy akcje na rzecz osób zagrożonych uzależnieniem lub uzależnionych oraz przeciw wykluczeniu społecznemu.
Ale to nie wszystko! Inicjatywy i projekty dostosowujemy do aktualnego zapotrzebowania społeczności lokalnej na bieżąco monitorując potrzeby i zachodzące przemiany.
Prezes Zarządu
Wiceprezes Zarządu
Sekretarz Zarządu
Członek Zarządu
Członek Zarządu
Członek Zarządu
Celem projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości obywatelskiej wśród 40 uczniów LO w Poddębicach na temat praw i wartości wynikających z traktatów Unii Europejskiej, jak i Karty Praw Podstawowych UE.
Zakończyliśmy cykl 6 spotkań w ramach projektu “Stop kulturze marginalizacji”. Przez kilka tygodni grupa 15 licealistów wraz z trenerem umiejętności społecznych pracowała nad zagadnieniami szeroko rozumianej sztuki porozumienia i komunikacji.
Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.
“Stop kulturze marginalizacji” to tytuł projektu, który realizujemy od marca 2024 r. Poprzez działania w ramach programu chcemy zwrócić uwagę na to, że problem wyobcowania nie dotyczy tylko małych grup społecznych. WIĘCEJ >