Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Park do Street Workout – zawody i otwarcie

 

„Sportowo zakręceni” to projekt wychodzący naprzeciw potrzebom osób, które lubią aktywność fizyczną i dbają o kondycję.

Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Stowarzyszenie „Licealista” w ramach programu „Moja Mała Ojczyzna” Fundacji BGK, udało się stworzyć pierwszy w Poddębicach park do street workout! Park jest wyposażony w niezbędny sprzęt do uprawiania kalisteniki i street workout: sieć drążków, drabinek i poręczy, które uzupełniają ławeczki.  Obiekt jest monitorowany. Park powstał na terenie Liceum Ogólnokształcącego, ale korzystać z niego będą mogli wszyscy zainteresowani poprawą formy fizycznej.

Urządzenia do kalisteniki pomagają w ćwiczeniach z wykorzystaniem masy własnego ciała. Jest zatem coś dla ciała, jest i coś dla ducha, bo obok parku powstał sportowy mural, z hasłem „Osiągaj więcej”, motywujący do działania i nadający nieco barw szarej rzeczywistości.  Zakończono również rekrutację młodych ludzi zainteresowanych wzięciem udziału w bezpłatnych zajęciach z kalisteniki prowadzonych przez trenera. Łącznie udział w nich weźmie ponad 100 osób z terenu powiatu poddębickiego.

Bardzo się cieszymy, że projekt „Sportowo zakręceni” spotkał się z aprobatą Fundacji BGK, szczególnie, że planowaliśmy go uwzględniając zainteresowania i potrzeby poddębickiej młodzieży. Nasz projekt to nie tylko uatrakcyjnienie mapy miasta i zachęcenie do korzystania z nowych, aktywnych form spędzania czasu wolnego. Pomysł na utworzenie parku do street workout to inicjatywa młodzieży liceum w Poddębicach. To warte uwagi, bo młodzi ludzie rzadko wykazują się dziś zaangażowaniem w sprawy społeczne. Dlatego to także pokazanie młodzieży, że warto angażować się w działania, bo dzięki temu można urzeczywistnić swoje pomysły i inicjatywy  – mówi Piotr Kowalczyk, koordynator projektu.

Otwarcie parku i zorganizowanie zawodów ze street workout dla młodzieży uczestniczącej w zajęciach zaplanowane jest 15 czerwca. Zaprezentują oni nowe nabyte umiejętności. Zapraszamy

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Moja Mała Ojczyzna” – 2021”

 

 

Aktualności

Zakończyliśmy cykl 6 spotkań w ramach projektu “Stop kulturze marginalizacji”. Przez kilka tygodni grupa 15 licealistów wraz z trenerem umiejętności społecznych pracowała nad zagadnieniami szeroko rozumianej sztuki porozumienia i komunikacji. 

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

“Stop kulturze marginalizacji” to tytuł projektu, który realizujemy od marca 2024 r. Poprzez działania w ramach programu chcemy zwrócić uwagę na to, że problem wyobcowania nie dotyczy tylko małych grup społecznych. WIĘCEJ >

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z