Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Półkolonie dla dzieci i młodzieży “I Ty masz talent”

Bywa, że w czasie wakacji dzieci się nudzą… Nie pozwolimy na to! Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na moc wakacyjnych atrakcji w Poddębicach. Półkolonie „I Ty masz talent” łączą aktywny wypoczynek z nauką na wesoło.

Codziennie inne tematycznie zajęcia pozwolą uczestnikom odkrywać nowe pasje i zainteresowania oraz rozwijać już nabyte umiejętności. Nasze warsztaty mają charakter typowo praktyczny, rozwijają zdolności manualne, techniczne, sprawnościowe, zacieśniają relacje społeczne i pobudzają kreatywność.

Oferujemy pięć dni świetnej zabawy w świecie klocków Lego, robotyki i programowania, sportu i tańca, eksperymentów biologicznych z użyciem mikroskopów. Będziemy tworzyć, malować, kleić, a nawet lepić pierogi. Weźmiemy udział w grze terenowej, odwiedzimy poddębickie baseny termalne, wybierzemy się do kina. Każdy dzień to nowe atrakcje!

Uczestnicy na każdym etapie warsztatów będą widzieli osiągane efekty. Małe grupy oraz nieograniczony dostęp do sprzętu zapewnią indywidualne podejście do każdego dziecka. Półkolonie „I Ty masz talent” – gdzie i kiedy?

 

Półkolonie odbędą się w dniach11-15.07, w godzinach 9:00-14:00 na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach (ul. Łęczycka 13/15). Uczestnicy będą podzieleni na grupy możliwe w tym samym wieku. Nad każdą grupą będzie czuwało 2 wykwalifikowanych opiekunów. Dostępne będą napoje i drobne przekąski.

Co zapewniamy?

– realizację pełnej liczby godzin kursu zgodnie z programem – 25 h

– całą paletę ciekawych warsztatów – codziennie inne zajęcia: zumba, sport, gra terenowa, robotyka, plastyczne, ceramiczne, biologiczne, kulinarne,

– inspirujące zajęcia dla dzieci  w wieku od 8 do 14 lat

– opiekę nad dziećmi w dniach 11-15.07.2022 w godz. 9:00 – 14:00

– dzień wyjazdowy wraz z wyżywieniem

– zestaw materiałów dydaktycznych bez dodatkowych opłat

– opiekę wykwalifikowanych dwóch pedagogów,

drobny upominek dla każdego uczestnika

ubezpieczenie NNW dla uczestników

– warsztaty przygotowane przez doświadczonych pedagogów

– nowoczesny sprzęt

– napoje, owoce dla uczestników

– naukę i zabawę w niewielkiej grupie dzieci możliwie rówieśniczej

Co wyróżnia nasze półkolonie?

– Jesteśmy na miejscu – w Poddębicach – bez dojazdów do większych miast

– Fachowa i doświadczona kadra instruktorów – dobra opieka i efektywna nauka

– Nowoczesny sprzęt – roboty mBot, Lego Mindstorms, laptopy, mikroskopy

– Nadzór Kuratorium Oświaty

– Ciekawe warsztaty i eksperymenty

Koszt udziału w półkoloniach: 380 zł (przy wpisie i wpłacie zaliczki do 15.06. – 350 zł)

Ramowy plan półkolonii „I Ty masz talent!”

Dzień 1

Zajęcia i gry integracyjne

Warsztaty z programowania robotów mBot i Lego Mindstorms ev3, pokaz drukowania 3d

Dzień 2

Warsztaty kulinarne

Warsztaty plastyczne

Gra terenowa

Dzień 3

Doświadczenia biologiczne z użyciem mikroskopów

Zajęcia sportowe

Dzień 4

Dzień wyjazdowy do Łęczycy ( kino, wioska indiańska) – uczestnicy otrzymują prowiant na wyjazd

Dzień 5

Baseny termalne w Poddębicach

Zumba i zajęcia taneczne

Ramowy plan dnia

8.30 – 9:00 – Przybywanie uczestników

9:00 – 09:20 – Zabawa wprowadzająca

9:20 –10:45 – Warsztaty

10:45 –11:10 – Drugie śniadanie, które uczestnicy przynoszą we własnym zakresie

11:10 –12:00  – Warsztaty

12:00 –12:30 – Zabawy na świeżym powietrzu/ gry i zabawy integracyjne

12:30 –13:50 – Warsztaty

14:00 – Odbieranie dzieci przez rodziców/ opiekunów

 

Regulamin zajęćpobierz.pdf


Wypełnij formularz rejestracyjny i sprawdź wiadomość zwrotną na skrzynce pocztowej

 

Aktualności

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z