Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Pracowity rok poddębickich licealistów

Dobiega końca pełen wyzwań i sukcesów projekt „Młodzi debatują” Stowarzyszenia „Licealista”, w którym brała udział 20-osobowa grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach.

Przez ostatni rok każdy z uczestników wziął udział w kilkudziesięciu godzinach bezpłatnych szkoleń, warsztatów i konsultacji. Ich efektem są prace artystyczne, audycje radiowe, debaty publiczne, kampanie społeczne, a przede wszystkim rozwój kompetencji i potencjału, z którego młodzież nie zawsze zdawała sobie sprawę.

Ten projekt jest niezwykły, ponieważ udało się w nim połączyć wiele zróżnicowanych działań, które w efekcie dały spójną i znakomitą całość. Splatał ze sobą działania artystyczne, pisarskie, dziennikarskie czy społeczne, co umożliwiało naturalną wymianę i wzajemne „zarażanie” się pasjami przez młodzież – mówi Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”.

Co się działo przez ostatnie miesiące?

Po warsztatach z wystąpień publicznych, autoprezentacji i zajęciach z dziennikarstwa powstały audycje radiowe i wywiady emitowane w szkolnym radiowęźle. Młodzież zorganizowała także dwie – transmitowane online – debaty oksfordzkie poruszające ważne tematy społeczne. Podczas wyjazdów studyjnych licealiści zwiedzali siedziby gazet, telewizji i radia, spotykali się z redaktorami tych mediów. Powstałe w ramach projektu Młodzieżowe Centrum Debat stało się prawdziwą kuźnią pomysłów i działań. Młodzi ludzie aktywnie poszukiwali technik artystycznych na wyrażanie siebie przez sztukę, czego wynikiem były spotkania warsztatowe z lokalnymi artystami, przygotowanie inscenizacji sceny balkonowej dramatu „Romeo i Julia” w wersji współczesnej, a nawet występy na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi u boku profesjonalnych aktorów.

Poddębiccy licealiści mają za sobą pracowity rok, ale kończą go bardziej świadomi swoich mocnych stron i pasji, co jest szczególne ważne na kilka miesięcy przed podejmowaniem decyzji na temat dalszych wyborów edukacyjno-zawodowych.

Działanie pn. „Młodzi debatują” finansowane z dotacji otrzymanej  z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

Aktualności

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z