Projekt dla klasy mundurowej LO Poddębice na finiszu

Działania w ramach projektu „Klasa mundurowa przyszłością wojska” ze środków Ministra Obrony Narodowej powoli dobiegają końca. Prowadzony przez Stowarzyszenie Licealista projekt zaowocował wyjazdami i innowacyjnymi zajęciami młodzieży poddębickiego liceum ogólnokształcącego.

Licealiści poszerzyli swoją wiedzę z zakresu wojskowości i obronności oraz zostali wyposażeni w podstawowe umiejętności niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych. Projekt miał wzmacniać motywację i kondycję fizyczną uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym. Większość działań odbywała się poza salami lekcyjnymi. Młodzież uczestniczyła w zajęciach biegu na orientację oraz zawodach „Orientuj się i licz”. Podczas dwóch wizyt Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie uczniowie brali udział w kilku wykładach i pokazach.

Dzięki projektowi została nawiązana współpraca ze Związkiem Strzeleckim w Łodzi. Zajęcia terenowe z instruktorami, którzy są pasjonatami i praktykami, wyposażyły licealistów w umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy w terenie, taktyki piechoty, bronizonastwa, bytowania w terenie czy zasad walki lekkiej piechoty. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w trakcie zawodów na strzelnicy czy marszu kondycyjnego.

Projekt jest wysoko oceniany przez dyrekcję Liceum oraz samych uczniów, dlatego wszyscy myślą już o kolejnych działaniach.

Więcej o projekcie – http://licealista.lo-poddebice.pl/projekty/MON/

Do świata pięknych obrazów łódzkiego malarza i plastyka, Pana Andrzeja Batora, została zaproszona młodzież biorąca udział w projekcie “Młodzi debatują” realizowanego przez Stowarzyszenie “Licealista”. Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją dorobku malarskiego artysty. Oryginalność techniki i niezwykłe przenikanie barw sprawiają, że obok jego prac nie można przejść obojętnie. WIĘCEJ >

Projekt “Silna klasa mundurowa” współfinansowany ze środków Ministra Obrony Narodowej RP ruszył z… hukiem. Trzy wizyty na strzelnicy i łącznie 15 godzin szkolenia strzeleckiego już za nami. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznawaliśmy budowę broni i zasady obchodzenia się z nią. WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

Projekt „Młodzi debatują” wchodzi w nowy, jeszcze bardziej kreatywny, etap. Młodzi uczestnicy brali udział w cyklu warsztatów plastycznych, podczas których uczyli się wyrażania emocji przez sztukę.

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉