PROO

Nasze Stowarzyszenie realizuje długofalowy i kompleksowy program nakierunkowany na własny rozwój. Jako jedna z nielicznych organizacji w Polsce uzyskaliśmy ogromne wsparcie na dalszy rozwój ramach pierwszej edycji Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO), co jest niewątpliwie dużym sukcesem, ale i wyzwaniem.

Nasz projekt „Pasja – Pomysł – Rozwój”  przeszedł dwuetapowy system oceniania i znalazł się wśród 150 dofinansowanych wniosków na prawie cztery tysiące zgłoszonych. PROO to pierwszy w historii program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich realizowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.  Wsparcie z PROO ma przyczynić się do rozwoju i budowy silnych organizacji pozarządowych w Polsce.

Co będzie realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia „Licealista”?

Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 i odpowiada na główne problemy organizacji. Jego głównym celem jest rozszerzenie wachlarzu działań stowarzyszenia, dotarcie do jak największej grupy odbiorców, budowanie marki organizacji oraz zróżnicowanie źródeł przychodu. Stowarzyszenie stawia na rozwój własnej kadry poprzez organizację cyklu szkoleń dla  członków oraz na poprawę bazy lokalowo – technicznej, stąd duży nacisk położono na zakup nowoczesnego sprzętu.

Dzięki pozyskanej dotacji możliwe będzie zwiększenie potencjału instytucjonalnego, organizacyjnego, kadrowego oraz narzędziowego Stowarzyszenia „Licealista”, a tym samym wzrosną możliwości realizowania misji statutowej organizacji oraz dalszego rozwoju jako instytucji.

Projekt „Pasja – Pomysł – Rozwój” finansowany ze środków Programu Rozwoju Organizacji Pozarządowych na lata 2018-2030 realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Relacje z realizacji projektu:

Grupa 20 uczniów klasy o profilu humanistycznym liceum ogólnokształcącego przygotowuje się do udziału w projekcie „Młodzi debatują”, na który pozyskaliśmy grant w wysokości 20000 euro w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Stowarzyszenie “Licealista” ponownie będzie organizowało finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie poddębickim! 😉

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.