Rekord zdobyty

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne.

Nawet w tak trudnych warunkach, mimo wielu obostrzeń w Poddębicach udało się nie tylko pobić finansowy rekord zbiórki, ale też zorganizować wiele atrakcji, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Wysiłki członków Stowarzyszenia „Licealista” pod kierownictwem Piotra Kowalczyka, wolontariuszy skupionych wokół poddębickiego sztabu oraz wielkie serca mieszkańców powiatu przyniosły niesamowity efekt. Tegoroczna, poddębicka Orkiestra zagrała głośno i skutecznie zbierając 74.477,02 zł!

Jeszcze przed finałem puszki WOŚP stanęły w 27 punktach: sklepach, lokalach usługowych, przedszkolu, bibliotekach, biurach. Tegoroczną zbiórkę wsparły też lokalne firmy i instytucje. Darczyńcy przekazali bony i przedmioty, które można było wylicytować na popularnym serwisie aukcyjnym, gdzie za najwyższą kwotę (ponad 400 zł) sprzedano piękny obrazek przygotowany przez poddębickich przedszkolaków. Natomiast podczas licytacji prowadzonych w czasie transmisji online, najwyższą cenę uzyskał pluszowy Kubuś Puchatek (750 zł) ufundowany przez sklep „Kubuś”, podkreśla Anna Perlińska – Supeł, wiceprezes Stowarzyszenia.

Transmisję nadawaną z poddębickiego sztabu śledziły setki widzów, którzy mogli obejrzeć  występy lokalnych artystów i przedszkolaków, pokazy karate, mażoretek, wywiady z wolontariuszami. Dodatkową atrakcją była relacja online z odbywających  się tego dnia imprez wspierających Orkiestrę   – morsowania, warsztatów  QiGong oraz Poddębickiego biegu dla WOŚP. W roli konferansjerów wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach – Aleksandra Pawlak i Igor Bienias.

Licytacjami online wspierali tegoroczny finał także lokalni przedsiębiorcy. Sklep Majster dzięki internetowej licytacji poziomic oraz własnej wpłacie dołożył do poddębickiej puszki WOŚP ponad 12000 zł!

Oczywiście w wielu miejscach Poddębic i całego powiatu można było spotkać wolontariuszy z serduszkami, a po mieście jeździł kolorowy WOŚPobus, który przypominał o trwającej akcji. Finał, jak corocznie, zakończyło „światełko do nieba”, ale i ono odbyło się w innej formule.  Mieszkańcy stawiali w swoich oknach i przed domami latarenki oraz świece, a imponujący symbol WOŚP utworzyły zaparkowane w kształt serca samochody. Widok ten sfilmowany z góry był potwierdzeniem, że Orkiestra świeci tylko pozytywnym światłem. I żaden wirus tego światła nie zatrzyma.

W imieniu całego poddębickiego sztabu WOŚP chciałbym skierować najserdeczniejsze podziękowania w stronę naszych darczyńców i wolontariuszy. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale to dzięki wspólnemu zaangażowaniu i szczodrości mogliśmy dołożyć do tegorocznej skarbonki Orkiestry naprawdę imponującą kwotę. To już teraz daje motywację do planowania przyszłorocznych działań – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”

Czas na WYNIK: deklarujemy ❤7️⃣4️⃣.4️⃣7️⃣7️⃣,0️⃣2️⃣❤, z czego:
💰 58.876,30 z puszek wolontariuszy, puszek stacjonarnych i licytacji na żywo
💰10.500 z poddębickiej eSkarbonki
💰 5.100,72 z aukcji na Allegro (stan na godz. 13.30)
To nowy rekord naszego powiatu, który świadczy o tym, że mamy wielkie serca – DZIĘKUJEMY 🥳
Sztab Poddębice Stowarzyszenie “Licealista” dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom, darczyńcom, firmom, instytucjom.
🔶 naszym wolontariuszom – jesteście wielcy, bez Was by to się nie udało i liczymy na Was za rok
🔻 całej ekipie zaangażowanej w transmisję, w szczególności Mateusz Szczepaniak, Aleksandra Pawlak, Igor Bienias, Konrad Chaberski, Adam Olas, Patryk, Adrian, Julia, Weronika, Oliwia, Martyna, Norbert, Kuba, Dawid, Piotr, Wojtek Bartek, Szymon
🔶 sztabowi, nauczycielom LO Poddębice A. Perlińska – Supeł, W.Pawlak, B.Matusiak, A.Kujawa, A.Płócienniczak, A.Klimkowska, A.Guziak, I.Jewczak – Skórka, I.Patora -Nowialis, D.Kot-Popłonikowska, A.Karasińska
🔶 K. Gruchot – Krysiak 😉
🔻organizatorom zajęć QiGong (P.Klonowski), grupie morsów (P. Jaszczak), grupie biegaczy z Biegu dla WOŚP (Klub Zdyszani.pl)
🔶 zaangażowanym w utworzenie serduszka do nieba
🔻 27 sklepom i punktom, w których mogliśmy postawić sztabowe puszki stacjonarne
🔶darczyńcom przekazującym gadżety na licytację na allegro i podczas transmisji
🔻 sklepowi Majster Poddębice i p. J. Kosmalskiemu
🔶 sztabowcom od WOŚPobusa – Kuba i Michał
🔻 gminie Pęczniew za dołączenie do naszego sztabu- w szczególności panu B. Dudzińskiemu i J. Pawickiej
🔶Liceum Ogólnokształcącemu w Poddębicach, Szkole Podstawowej w Poddębicach, Dalikowie i Niemysłowie 🔻szczególnie Przedszkolu im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach
🔶artystom udostępniającym nam nagrania swoich występów w czasie transmisji live
🔻zaangażowanym mediom, fotografom I.Kosecki, W. Dziedzic
🔶 wybaczcie, jeśli kogoś pominęliśmy, to efekt ogromnego zmęczenia
Szef Sztabu Piotr Kowalczyk

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

„Objazd mickiewiczowski” to spotkanie online na żywo z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin, w którym uczestniczyli 15 maja uczestnicy projektu „Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU.

Niedawno udało nam się uroczyście zakończyć projekt “Liceum pokoleń”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i birety…

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.