Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Rekord zdobyty

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne.

Nawet w tak trudnych warunkach, mimo wielu obostrzeń w Poddębicach udało się nie tylko pobić finansowy rekord zbiórki, ale też zorganizować wiele atrakcji, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Wysiłki członków Stowarzyszenia „Licealista” pod kierownictwem Piotra Kowalczyka, wolontariuszy skupionych wokół poddębickiego sztabu oraz wielkie serca mieszkańców powiatu przyniosły niesamowity efekt. Tegoroczna, poddębicka Orkiestra zagrała głośno i skutecznie zbierając 74.477,02 zł!

Jeszcze przed finałem puszki WOŚP stanęły w 27 punktach: sklepach, lokalach usługowych, przedszkolu, bibliotekach, biurach. Tegoroczną zbiórkę wsparły też lokalne firmy i instytucje. Darczyńcy przekazali bony i przedmioty, które można było wylicytować na popularnym serwisie aukcyjnym, gdzie za najwyższą kwotę (ponad 400 zł) sprzedano piękny obrazek przygotowany przez poddębickich przedszkolaków. Natomiast podczas licytacji prowadzonych w czasie transmisji online, najwyższą cenę uzyskał pluszowy Kubuś Puchatek (750 zł) ufundowany przez sklep „Kubuś”, podkreśla Anna Perlińska – Supeł, wiceprezes Stowarzyszenia.

Transmisję nadawaną z poddębickiego sztabu śledziły setki widzów, którzy mogli obejrzeć  występy lokalnych artystów i przedszkolaków, pokazy karate, mażoretek, wywiady z wolontariuszami. Dodatkową atrakcją była relacja online z odbywających  się tego dnia imprez wspierających Orkiestrę   – morsowania, warsztatów  QiGong oraz Poddębickiego biegu dla WOŚP. W roli konferansjerów wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach – Aleksandra Pawlak i Igor Bienias.

Licytacjami online wspierali tegoroczny finał także lokalni przedsiębiorcy. Sklep Majster dzięki internetowej licytacji poziomic oraz własnej wpłacie dołożył do poddębickiej puszki WOŚP ponad 12000 zł!

Oczywiście w wielu miejscach Poddębic i całego powiatu można było spotkać wolontariuszy z serduszkami, a po mieście jeździł kolorowy WOŚPobus, który przypominał o trwającej akcji. Finał, jak corocznie, zakończyło „światełko do nieba”, ale i ono odbyło się w innej formule.  Mieszkańcy stawiali w swoich oknach i przed domami latarenki oraz świece, a imponujący symbol WOŚP utworzyły zaparkowane w kształt serca samochody. Widok ten sfilmowany z góry był potwierdzeniem, że Orkiestra świeci tylko pozytywnym światłem. I żaden wirus tego światła nie zatrzyma.

W imieniu całego poddębickiego sztabu WOŚP chciałbym skierować najserdeczniejsze podziękowania w stronę naszych darczyńców i wolontariuszy. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale to dzięki wspólnemu zaangażowaniu i szczodrości mogliśmy dołożyć do tegorocznej skarbonki Orkiestry naprawdę imponującą kwotę. To już teraz daje motywację do planowania przyszłorocznych działań – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”
 

Czas na WYNIK: deklarujemy ❤7️⃣4️⃣.4️⃣7️⃣7️⃣,0️⃣2️⃣❤, z czego:
💰 58.876,30 z puszek wolontariuszy, puszek stacjonarnych i licytacji na żywo
💰10.500 z poddębickiej eSkarbonki
💰 5.100,72 z aukcji na Allegro (stan na godz. 13.30)
To nowy rekord naszego powiatu, który świadczy o tym, że mamy wielkie serca – DZIĘKUJEMY 🥳
Sztab Poddębice Stowarzyszenie “Licealista” dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom, darczyńcom, firmom, instytucjom.
🔶 naszym wolontariuszom – jesteście wielcy, bez Was by to się nie udało i liczymy na Was za rok
🔻 całej ekipie zaangażowanej w transmisję, w szczególności Mateusz Szczepaniak, Aleksandra Pawlak, Igor Bienias, Konrad Chaberski, Adam Olas, Patryk, Adrian, Julia, Weronika, Oliwia, Martyna, Norbert, Kuba, Dawid, Piotr, Wojtek Bartek, Szymon
🔶 sztabowi, nauczycielom LO Poddębice A. Perlińska – Supeł, W.Pawlak, B.Matusiak, A.Kujawa, A.Płócienniczak, A.Klimkowska, A.Guziak, I.Jewczak – Skórka, I.Patora -Nowialis, D.Kot-Popłonikowska, A.Karasińska
🔶 K. Gruchot – Krysiak 😉
🔻organizatorom zajęć QiGong (P.Klonowski), grupie morsów (P. Jaszczak), grupie biegaczy z Biegu dla WOŚP (Klub Zdyszani.pl)
🔶 zaangażowanym w utworzenie serduszka do nieba
🔻 27 sklepom i punktom, w których mogliśmy postawić sztabowe puszki stacjonarne
🔶darczyńcom przekazującym gadżety na licytację na allegro i podczas transmisji
🔻 sklepowi Majster Poddębice i p. J. Kosmalskiemu
🔶 sztabowcom od WOŚPobusa – Kuba i Michał
🔻 gminie Pęczniew za dołączenie do naszego sztabu- w szczególności panu B. Dudzińskiemu i J. Pawickiej
🔶Liceum Ogólnokształcącemu w Poddębicach, Szkole Podstawowej w Poddębicach, Dalikowie i Niemysłowie 🔻szczególnie Przedszkolu im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach
🔶artystom udostępniającym nam nagrania swoich występów w czasie transmisji live
🔻zaangażowanym mediom, fotografom I.Kosecki, W. Dziedzic
🔶 wybaczcie, jeśli kogoś pominęliśmy, to efekt ogromnego zmęczenia
Szef Sztabu Piotr Kowalczyk

Aktualności

Zajęcia robotyki znów w Poddębicach! Jeśli szukacie dla swoich dzieci zajęć pozalekcyjnych, które będą łączyć edukację z doskonałą zabawą, to programowanie będzie doskonałym wyborem.

WIĘCEJ >

Długo oczekiwany Dzień Teatru za nami. To był bardzo pracowity i pełen pozytywnych emocji czas! Uczestnicy projektu „Bliżej teatru” finansowanego ze środków Fundacji PZU, uczestniczyli w niesamowicie energetycznych warsztatach improwizacji i aktorstwa, prowadzonych przez łódzkich aktorów. Braliśmy też udział w scenkach, quizach i zabawach teatralnych. Wisienką na torcie była prapremiera oraz premiera fragmentu „Ferdydurke” przygotowana przez młodzież.

WIĘCEJ >

Lepiej późno niż wcale! W ramach projektu “Bliżej teatru” finansowanego z środków Fundacji PZU udało się wreszcie zrealizować – długo odkładane ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyjazdy do łódzkich teatrów. Dwa wspaniałe spektakle i możliwość bezpośredniej rozmowy z aktorami po przedstawieniu pozwoliła uczestnikom projektu poczuć prawdziwy klimat teatru i lepiej zrozumieć jego język oraz przekaz. 

WIĘCEJ >

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

Nasze działania

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z