Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Rekord zdobyty

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne.

Nawet w tak trudnych warunkach, mimo wielu obostrzeń w Poddębicach udało się nie tylko pobić finansowy rekord zbiórki, ale też zorganizować wiele atrakcji, które spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem.

Wysiłki członków Stowarzyszenia „Licealista” pod kierownictwem Piotra Kowalczyka, wolontariuszy skupionych wokół poddębickiego sztabu oraz wielkie serca mieszkańców powiatu przyniosły niesamowity efekt. Tegoroczna, poddębicka Orkiestra zagrała głośno i skutecznie zbierając 74.477,02 zł!

Jeszcze przed finałem puszki WOŚP stanęły w 27 punktach: sklepach, lokalach usługowych, przedszkolu, bibliotekach, biurach. Tegoroczną zbiórkę wsparły też lokalne firmy i instytucje. Darczyńcy przekazali bony i przedmioty, które można było wylicytować na popularnym serwisie aukcyjnym, gdzie za najwyższą kwotę (ponad 400 zł) sprzedano piękny obrazek przygotowany przez poddębickich przedszkolaków. Natomiast podczas licytacji prowadzonych w czasie transmisji online, najwyższą cenę uzyskał pluszowy Kubuś Puchatek (750 zł) ufundowany przez sklep „Kubuś”, podkreśla Anna Perlińska – Supeł, wiceprezes Stowarzyszenia.

Transmisję nadawaną z poddębickiego sztabu śledziły setki widzów, którzy mogli obejrzeć  występy lokalnych artystów i przedszkolaków, pokazy karate, mażoretek, wywiady z wolontariuszami. Dodatkową atrakcją była relacja online z odbywających  się tego dnia imprez wspierających Orkiestrę   – morsowania, warsztatów  QiGong oraz Poddębickiego biegu dla WOŚP. W roli konferansjerów wystąpili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach – Aleksandra Pawlak i Igor Bienias.

Licytacjami online wspierali tegoroczny finał także lokalni przedsiębiorcy. Sklep Majster dzięki internetowej licytacji poziomic oraz własnej wpłacie dołożył do poddębickiej puszki WOŚP ponad 12000 zł!

Oczywiście w wielu miejscach Poddębic i całego powiatu można było spotkać wolontariuszy z serduszkami, a po mieście jeździł kolorowy WOŚPobus, który przypominał o trwającej akcji. Finał, jak corocznie, zakończyło „światełko do nieba”, ale i ono odbyło się w innej formule.  Mieszkańcy stawiali w swoich oknach i przed domami latarenki oraz świece, a imponujący symbol WOŚP utworzyły zaparkowane w kształt serca samochody. Widok ten sfilmowany z góry był potwierdzeniem, że Orkiestra świeci tylko pozytywnym światłem. I żaden wirus tego światła nie zatrzyma.

W imieniu całego poddębickiego sztabu WOŚP chciałbym skierować najserdeczniejsze podziękowania w stronę naszych darczyńców i wolontariuszy. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ale to dzięki wspólnemu zaangażowaniu i szczodrości mogliśmy dołożyć do tegorocznej skarbonki Orkiestry naprawdę imponującą kwotę. To już teraz daje motywację do planowania przyszłorocznych działań – podsumowuje Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Licealista”
 

Czas na WYNIK: deklarujemy ❤7️⃣4️⃣.4️⃣7️⃣7️⃣,0️⃣2️⃣❤, z czego:
💰 58.876,30 z puszek wolontariuszy, puszek stacjonarnych i licytacji na żywo
💰10.500 z poddębickiej eSkarbonki
💰 5.100,72 z aukcji na Allegro (stan na godz. 13.30)
To nowy rekord naszego powiatu, który świadczy o tym, że mamy wielkie serca – DZIĘKUJEMY 🥳
Sztab Poddębice Stowarzyszenie “Licealista” dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom, darczyńcom, firmom, instytucjom.
🔶 naszym wolontariuszom – jesteście wielcy, bez Was by to się nie udało i liczymy na Was za rok
🔻 całej ekipie zaangażowanej w transmisję, w szczególności Mateusz Szczepaniak, Aleksandra Pawlak, Igor Bienias, Konrad Chaberski, Adam Olas, Patryk, Adrian, Julia, Weronika, Oliwia, Martyna, Norbert, Kuba, Dawid, Piotr, Wojtek Bartek, Szymon
🔶 sztabowi, nauczycielom LO Poddębice A. Perlińska – Supeł, W.Pawlak, B.Matusiak, A.Kujawa, A.Płócienniczak, A.Klimkowska, A.Guziak, I.Jewczak – Skórka, I.Patora -Nowialis, D.Kot-Popłonikowska, A.Karasińska
🔶 K. Gruchot – Krysiak 😉
🔻organizatorom zajęć QiGong (P.Klonowski), grupie morsów (P. Jaszczak), grupie biegaczy z Biegu dla WOŚP (Klub Zdyszani.pl)
🔶 zaangażowanym w utworzenie serduszka do nieba
🔻 27 sklepom i punktom, w których mogliśmy postawić sztabowe puszki stacjonarne
🔶darczyńcom przekazującym gadżety na licytację na allegro i podczas transmisji
🔻 sklepowi Majster Poddębice i p. J. Kosmalskiemu
🔶 sztabowcom od WOŚPobusa – Kuba i Michał
🔻 gminie Pęczniew za dołączenie do naszego sztabu- w szczególności panu B. Dudzińskiemu i J. Pawickiej
🔶Liceum Ogólnokształcącemu w Poddębicach, Szkole Podstawowej w Poddębicach, Dalikowie i Niemysłowie 🔻szczególnie Przedszkolu im. Króla Maciusia Pierwszego w Poddębicach
🔶artystom udostępniającym nam nagrania swoich występów w czasie transmisji live
🔻zaangażowanym mediom, fotografom I.Kosecki, W. Dziedzic
🔶 wybaczcie, jeśli kogoś pominęliśmy, to efekt ogromnego zmęczenia
Szef Sztabu Piotr Kowalczyk

Aktualności

Drogi Rodzicu! Szukasz półkolonii letnich pełnych atrakcji? Ani Ty, ani Twoje dziecko nie lubicie nudy? Świetnie trafiłeś! I w tym roku przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Nowe aktywności na warsztatach, zabawy oraz zmienione atrakcje.

WIĘCEJ >

Powoli żegnamy się z projektem “Działamy, chcemy, wspieramy”, ale to pożegnanie w wesołym, kolorowym nastroju.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Zachęcamy młodzież powiatu poddębickiego w wieku 14 – 18 lat do wzięcia udziału w nowym projekcie “Działamy, chcemy, wspieramy…”. 

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt ma na celu łagodzenie skutków negatywnego wpływu ograniczeń zw. z pandemią na rozwój społeczny i fizyczny młodzieży.

WIĘCEJ >

Nasi znowu w akcji..  Z radością informujemy, że ta grupa przesympatycznej młodzieży wspólnie z Stowarzyszeniem napisała projekt i otrzymała grant na jego realizację… bo chcieć to móc😁 💪

WIĘCEJ >

Celem projektu jest podniesienie u 30 osób w wieku 14-18 lat – uczniów międzyoddziałowej klasy mundurowej w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach, sprawności fizycznej i poziomu wyszkolenia sportowo-obronnego.

WIĘCEJ >

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z