Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Wesprzyj działania lokalne 1%

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.

Jeśli podczas rozliczenia nie wybierzemy żadnej organizacji, nasz 1% trafi do Skarbu Państwa, a nie do tych instytucji, które prowadzą działalność na rzecz innych.

Na co zostanie wydany 1% mojego podatku?

Żeby mieć możliwość konkretnego sprawdzenia, na co zostanie przeznaczony nasz 1%, najlepiej przekazywać go na lokalne działania, które możemy obserwować na co dzień w swojej okolicy. Żeby móc otrzymywać 1%, organizacja musi uzyskać status organizacji pożytku publicznego. W powiecie poddębickim zaledwie kilka podmiotów ma do tego prawo. Wśród nich jest Stowarzyszenie „Licealista” kojarzone szerzej z tegorocznego rekordowego poddębickiego finału WOŚP oraz akcji charytatywnych na rzecz mieszkańców regionu.

 

W jakich obszarach działa Stowarzyszenie „Licealista”?

Już od kilku lat Stowarzyszenie realizuje projekty dla szkół powiatu poddębickiego. Oprócz działalności edukacyjnej organizacja stara się aktywizować społeczność lokalną w działania na rzecz innych (charytatywne maratony zumby, koncerty, zbiórki publiczne). W ramach programów Stowarzyszenia w Poddębicach pojawiły się pasy 3d, murale na budynkach, które wcześniej były oszpecone wulgarnymi napisami czy serce na plastikowe nakrętki przekazywane potem na leczenie chorych dzieci – mieszkańców regionu. I właśnie tego typu akcje może wesprzeć dochód z 1%.

Państwa 1% przeznaczymy na  zajęcia dodatkowe i półkolonie dla dzieci i młodzieży, projekty upiększające nasze otoczenie i aktywizujące mieszkańców czy pomoc konkretnym osobom poszkodowanym przez los. –  wymienia Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia.

Warto przeznaczyć 1% swojego podatku organizacjom z naszego sąsiedztwa i na działania, z których w przyszłości będziemy mogli skorzystać! Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS Stowarzyszenia Licealista: 0000581622.

 

 

Aktualności

Zajęcia robotyki znów w Poddębicach! Jeśli szukacie dla swoich dzieci zajęć pozalekcyjnych, które będą łączyć edukację z doskonałą zabawą, to programowanie będzie doskonałym wyborem.

WIĘCEJ >

Długo oczekiwany Dzień Teatru za nami. To był bardzo pracowity i pełen pozytywnych emocji czas! Uczestnicy projektu „Bliżej teatru” finansowanego ze środków Fundacji PZU, uczestniczyli w niesamowicie energetycznych warsztatach improwizacji i aktorstwa, prowadzonych przez łódzkich aktorów. Braliśmy też udział w scenkach, quizach i zabawach teatralnych. Wisienką na torcie była prapremiera oraz premiera fragmentu „Ferdydurke” przygotowana przez młodzież.

WIĘCEJ >

Lepiej późno niż wcale! W ramach projektu “Bliżej teatru” finansowanego z środków Fundacji PZU udało się wreszcie zrealizować – długo odkładane ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyjazdy do łódzkich teatrów. Dwa wspaniałe spektakle i możliwość bezpośredniej rozmowy z aktorami po przedstawieniu pozwoliła uczestnikom projektu poczuć prawdziwy klimat teatru i lepiej zrozumieć jego język oraz przekaz. 

WIĘCEJ >

W ramach projektu “Bliżej teatru” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji PZU przez ostatnich kilka dni oglądaliśmy spektakle Teatru Telewizji TVP. Były to wspaniałe adaptacje różnorodnych dzieł literackich. WIĘCEJ >

Nasze działania

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

„Starujemy! – rozwój działalności Stowarzyszenia Licealista”

WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z