Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Wesprzyj działania lokalne 1%

Zbliża się koniec kwietnia – ostateczny termin składania rocznych zeznań podatkowych. Od kilku lat mamy możliwość przekazania 1% naszego podatku na cele społeczne. Podatnika nic to nie kosztuje, a może zdziałać wiele dobrego.

Jeśli podczas rozliczenia nie wybierzemy żadnej organizacji, nasz 1% trafi do Skarbu Państwa, a nie do tych instytucji, które prowadzą działalność na rzecz innych.

Na co zostanie wydany 1% mojego podatku?

Żeby mieć możliwość konkretnego sprawdzenia, na co zostanie przeznaczony nasz 1%, najlepiej przekazywać go na lokalne działania, które możemy obserwować na co dzień w swojej okolicy. Żeby móc otrzymywać 1%, organizacja musi uzyskać status organizacji pożytku publicznego. W powiecie poddębickim zaledwie kilka podmiotów ma do tego prawo. Wśród nich jest Stowarzyszenie „Licealista” kojarzone szerzej z tegorocznego rekordowego poddębickiego finału WOŚP oraz akcji charytatywnych na rzecz mieszkańców regionu.

 

W jakich obszarach działa Stowarzyszenie „Licealista”?

Już od kilku lat Stowarzyszenie realizuje projekty dla szkół powiatu poddębickiego. Oprócz działalności edukacyjnej organizacja stara się aktywizować społeczność lokalną w działania na rzecz innych (charytatywne maratony zumby, koncerty, zbiórki publiczne). W ramach programów Stowarzyszenia w Poddębicach pojawiły się pasy 3d, murale na budynkach, które wcześniej były oszpecone wulgarnymi napisami czy serce na plastikowe nakrętki przekazywane potem na leczenie chorych dzieci – mieszkańców regionu. I właśnie tego typu akcje może wesprzeć dochód z 1%.

Państwa 1% przeznaczymy na  zajęcia dodatkowe i półkolonie dla dzieci i młodzieży, projekty upiększające nasze otoczenie i aktywizujące mieszkańców czy pomoc konkretnym osobom poszkodowanym przez los. –  wymienia Piotr Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia.

Warto przeznaczyć 1% swojego podatku organizacjom z naszego sąsiedztwa i na działania, z których w przyszłości będziemy mogli skorzystać! Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS Stowarzyszenia Licealista: 0000581622.

 

 

Aktualności

Wśród uczniów z klas o profilu humanistycznym liceum ogólnokształcącego, wielu myśli o pracy w, szeroko pojętych, mediach. Dzięki udziałowi w projekcie „Młodzi debatują” młodzież ma możliwość poznawania pracy dziennikarza od kuchni.
WIĘCEJ >

 

„Sportowo zakręceni” to projekt wychodzący naprzeciw potrzebom osób, które lubią aktywność fizyczną i dbają o kondycję.

WIĘCEJ >

Bywa, że w czasie wakacji dzieci się nudzą… Nie pozwolimy na to! Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na moc wakacyjnych atrakcji w Poddębicach. Półkolonie „I Ty masz talent” łączą aktywny wypoczynek z nauką na wesoło. WIĘCEJ >

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów powiatu poddębickiego w wieku 15 -19 lat do udziału w cyklu bezpłatnych zajęć sportowych z street workout.  Zajęcia będą prowadzone w małych grupach (ok. 20 osobowych) przez trenera.

WIĘCEJ >

Nasze działania

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

WIĘCEJ >

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł. 

WIĘCEJ >

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

WIĘCEJ >

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉

Poddębicka młodzież skupiona wokół naszego Stowarzyszenia i LO Poddębice znów zaskakuje pomysłowością. Tym razem integruje pokolenia. Rusza wyjątkowy projekt, w ramach którego odbywać się będzie mnóstwo zajęć i warsztatów dla dzieci oraz ich… babć i dziadków.

WIĘCEJ >

Pasja – Pomysł – Rozwój

WIĘCEJ >

MON

Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

 

WIĘCEJ >

FIO

Liderzy Młodzieżowi
w Centrum Zarządzania Inicjatywami i Partycypacji Społecznej

 
WIĘCEJ >

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe? WIĘCEJ >

Chcemy walczyć z hejtem, mową nienawiści oraz cyberprzemocą. Obok spotkań z przedstawicielem Komendy Powiatowej w Poddębicach odbyły się równolegle warsztaty prowadzone przez uczniów dla uczniów Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Poddębicach

WIĘCEJ >

Współpracujemy z