Zakończyliśmy projekt Liceum pokoleń

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

W ramach projektu nasi wolontariusze, uczniowie LO Poddębice, przeprowadzili 12 warsztatów o różnorodnej tematyce (robotyka, zajęcia artystyczne, język migowy, język niemiecki, doświadczenia fizyczne i chemiczne).

Udział w warsztatach umożliwił budowanie dobrych i wspierających się relacji. Dzieci czerpały z wiedzy i doświadczenia dorosłych, nauczyły się traktować ich jako osoby z własnymi potrzebami, którym należy się szacunek, a osoby starsze czuły się potrzebne oraz nabyły nowe umiejętności. Wspólny udział w aktywnościach zaproponowanych w projekcie umocnił więzi między wnukami i dziadkami/ dziećmi i rodzicami, pomógł w poszukiwaniu wspólnego języka i nawiązywania porozumienia między pokoleniami.

Jest nam niezmiernie miło, że tyle osób brało udział tych w warsztatach. Nasi wolontariusze zaskarbiali swoją ciężką pracą Państwa uznanie, co widać po rosnącej frekwencji na zajęciach. BRAWA DLA NICH 👏

Rezultatem projektu jest również powstanie przewodnika międzypokoleniowego „Tu warto przyjechać. Co chcesz mi pokazać Babciu/ Dziadku? Co chcesz mi pokazać wnuczko/ wnuku? (do pobrania), który został stworzony przez uczestników projektu. Opisujemy w nim kilka ciekawych miejsc z terenu woj. łódzkiego, w których można ciekawie spędzić czas wspólnie w rodzinie. Warto zadbać o budowanie wspierających się, trwałych relacji rodzinnych, a w szczególności tych międzypokoleniowych, ponieważ wszystkie strony mogą z  tego dużo czerpać.

Wynikiem realizacji zadania jest poprawa dialogu i porozumienia międzypokoleniowego wśród uczestników projektu poprzez ich udział w warsztatach, które umożliwiły im wspólne spędzenie czasu, wspólne działanie i odkrycie wzajemnych pasji oraz zainteresowań.

Projekt “Liceum pokoleń” finansowany przez Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Zapraszamy na film, który powstał, żeby zobrazować co robimy, jak dobrze się przy tym bawimy i po co to wszystko.
Termin finału WOŚP został przesunięty na 31.01., co nie zmienia faktu, że na pewno się odbędzie 😉 mimo pandemii gramy dalej 😉 do końca świata i o jeden dzień dłużej…
📣😍Udało się! Miło nam poinformować, że otrzymaliśny status organizacji pożytku publicznego! 💪Oprócz satysfakcji z takiego publicznego dowodu zaufania, status OPP daje też możliwość rozszerzenia naszych działań i realizacji kolejnych projektów.
❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉