Zakończyliśmy projekt Liceum pokoleń

Zakończyliśmy działania projektu mającego na celu poprawę więzi międzypokoleniowych pn. “Liceum pokoleń”. Poprzez warsztaty o różnorodnej tematyce chcieliśmy dać możliwość dziadkom/ babciom/ rodzicom spędzenia czasu wolnego ze swoimi wnukami/ dziećmi w ciekawej formie.

W ramach projektu nasi wolontariusze, uczniowie LO Poddębice, przeprowadzili 12 warsztatów o różnorodnej tematyce (robotyka, zajęcia artystyczne, język migowy, język niemiecki, doświadczenia fizyczne i chemiczne).

Udział w warsztatach umożliwił budowanie dobrych i wspierających się relacji. Dzieci czerpały z wiedzy i doświadczenia dorosłych, nauczyły się traktować ich jako osoby z własnymi potrzebami, którym należy się szacunek, a osoby starsze czuły się potrzebne oraz nabyły nowe umiejętności. Wspólny udział w aktywnościach zaproponowanych w projekcie umocnił więzi między wnukami i dziadkami/ dziećmi i rodzicami, pomógł w poszukiwaniu wspólnego języka i nawiązywania porozumienia między pokoleniami.

Jest nam niezmiernie miło, że tyle osób brało udział tych w warsztatach. Nasi wolontariusze zaskarbiali swoją ciężką pracą Państwa uznanie, co widać po rosnącej frekwencji na zajęciach. BRAWA DLA NICH 👏

Rezultatem projektu jest również powstanie przewodnika międzypokoleniowego „Tu warto przyjechać. Co chcesz mi pokazać Babciu/ Dziadku? Co chcesz mi pokazać wnuczko/ wnuku? (do pobrania), który został stworzony przez uczestników projektu. Opisujemy w nim kilka ciekawych miejsc z terenu woj. łódzkiego, w których można ciekawie spędzić czas wspólnie w rodzinie. Warto zadbać o budowanie wspierających się, trwałych relacji rodzinnych, a w szczególności tych międzypokoleniowych, ponieważ wszystkie strony mogą z  tego dużo czerpać.

Wynikiem realizacji zadania jest poprawa dialogu i porozumienia międzypokoleniowego wśród uczestników projektu poprzez ich udział w warsztatach, które umożliwiły im wspólne spędzenie czasu, wspólne działanie i odkrycie wzajemnych pasji oraz zainteresowań.

Projekt “Liceum pokoleń” finansowany przez Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Zajęcia robotyki znów w Poddębicach! Jeśli szukacie dla swoich dzieci zajęć pozalekcyjnych, które będą łączyć edukację z doskonałą zabawą, to programowanie będzie doskonałym wyborem.

Długo oczekiwany Dzień Teatru za nami. To był bardzo pracowity i pełen pozytywnych emocji czas! Uczestnicy projektu „Bliżej teatru” finansowanego ze środków Fundacji PZU, uczestniczyli w niesamowicie energetycznych warsztatach improwizacji i aktorstwa, prowadzonych przez łódzkich aktorów. Braliśmy też udział w scenkach, quizach i zabawach teatralnych. Wisienką na torcie była prapremiera oraz premiera fragmentu „Ferdydurke” przygotowana przez młodzież.

Lepiej późno niż wcale! W ramach projektu “Bliżej teatru” finansowanego z środków Fundacji PZU udało się wreszcie zrealizować – długo odkładane ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyjazdy do łódzkich teatrów. Dwa wspaniałe spektakle i możliwość bezpośredniej rozmowy z aktorami po przedstawieniu pozwoliła uczestnikom projektu poczuć prawdziwy klimat teatru i lepiej zrozumieć jego język oraz przekaz.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉