Zaprogramowani na sukces

Celem Projektu jest rozwijanie zainteresowań tematyką robotyki wśród uczniów sześciu szkół powiatu poddębickiego poprzez wyposażenie ich w podstawowe wiadomości i praktyczne umiejętności programowania przez zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i edukacyjnych. Projekt ma promować korzyści płynące z nauki programowania i wykształcić kompetencje pozwalające sprostać wymogom rynku pracy.

Uczniowie będą pracowali na bazie nowoczesnych robotów mobilnych mBot oraz Lego Mindstorms. Zajęcia o charakterze warsztatowych odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach oraz innych pięciu szkołach gimnazjalnych powiatu poddębickiego.

Zwieńczeniem projektu jest konkurs dla uczniów koła przedmiotowego oraz akcja „Robotomania” w Liceum w Poddębicach.

Projekt trwa od 12 grudnia do 16 czerwca 2017r.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły w Warszawie.

Filmy grup projektowych

120 stron ważnych treści. To nasz strategia rozwoju, która powstała po przeanalizowaniu mocnych i słabych stron, określeniu spójnej wizji i celów, których chcemy się konsekwentnie trzymać, w myśl motta – Razem możemy więcej!

Na łamach czasopisma Cogito ukazał się artykuł o naszym Stowarzyszeniu! Autorka – Pani Aneta Kunowska, przedstawia nas w samych superlatywach. Jest nam bardzo miło, że nasze działania zostały pokazane jako inspiracja dla innych szkół do powoływania podobnych organizacji.

“Licealista” w TVP3 Łódź w Budzi się ludzi w Łódzkiem Dziękujemy za zaproszenie, możliwość pokazania jakie aktywności podejmujemy i jakie plany mamy na przyszłość 👍