Zaprogramowani na sukces

Celem Projektu jest rozwijanie zainteresowań tematyką robotyki wśród uczniów sześciu szkół powiatu poddębickiego poprzez wyposażenie ich w podstawowe wiadomości i praktyczne umiejętności programowania przez zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i edukacyjnych. Projekt ma promować korzyści płynące z nauki programowania i wykształcić kompetencje pozwalające sprostać wymogom rynku pracy.

Uczniowie będą pracowali na bazie nowoczesnych robotów mobilnych mBot oraz Lego Mindstorms. Zajęcia o charakterze warsztatowych odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach oraz innych pięciu szkołach gimnazjalnych powiatu poddębickiego.

Zwieńczeniem projektu jest konkurs dla uczniów koła przedmiotowego oraz akcja „Robotomania” w Liceum w Poddębicach.

Projekt trwa od 12 grudnia do 16 czerwca 2017r.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły w Warszawie.

Filmy grup projektowych

Walne Zebranie Członków wybrało nowy Zarząd Stowarzyszenia w starym składzie na kolejną kadencję 😉

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dziś przekazać na ręce pani Elżbiety Michalskiej ponad 100 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego Poddębickiego Centrum Zdrowia 😃 Przyłbice powstały wspólnie z Drukarnia Wielkoformatowa Pleszka, co tylko potwierdza, że w grupie siła. 💪

Już od kilku dni też działamy🤓🧐 Nie mogło być inaczej, wykorzystujemy drukarkę 3d i drukujemy przyłbice dla lekarzy i pielęgniarek. ❤️ Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli je przekazać dla poddębickiego szpitala 🚑