Zimowa Akademia Programowania

Martwisz się, że Twoje dziecko będzie się nudziło podczas ferii? Nie masz jeszcze planów dla swojej pociechy? Wszystkie oferty dla dzieciaków są już zarezerwowane albo mało ciekawe?
Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – zapisz dziecko na wyjątkowe i inspirujące półkolonie Zimowa Akademia Programowania organizowane przez nasze Stowarzyszenie!

Oferujemy pięć dni świetnej zabawy w świecie klocków Lego, robotyki, eksperymentów, programowania robotów Lego Mindstorms oraz mBot, zabaw programowalnymi dronami i pokazów programowania 3D. Wspólnie zbudujemy i zaprogramujemy roboty wprawiając je w ruch. Będziemy urządzać wyścigi i walki między nimi. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne.
Nasze półkolonie to idealny sposób na kreatywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu!
Podczas warsztatów z robotyki dzieci budują i programują roboty – wyposażone w profesjonalne silniki, motory i czujniki – według przygotowanych scenariuszy lub własnych pomysłów. Roboty wykonają niesamowite misje i zadania. A do tego wyścigi, zawody, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa dla uczestników!
Każde warsztaty to ciekawe projekty, np. robot podążający po linii, omijający przeszkody, znajdujący drogę w labiryncie, robot tańczący, zbierający surowce czy robot wyścigówka!
Półkolonie u nas to idealny sposób na rozwój nowych pasji i zainteresowań.

Więcej informacji: http://licealista.lo-poddebice.pl/zimowa-akademia/

„Sportowo zakręceni” to projekt wychodzący naprzeciw potrzebom osób, które lubią aktywność fizyczną i dbają o kondycję.

Bywa, że w czasie wakacji dzieci się nudzą… Nie pozwolimy na to! Zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na moc wakacyjnych atrakcji w Poddębicach. Półkolonie „I Ty masz talent” łączą aktywny wypoczynek z nauką na wesoło. WIĘCEJ >

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów powiatu poddębickiego w wieku 15 -19 lat do udziału w cyklu bezpłatnych zajęć sportowych z street workout.  Zajęcia będą prowadzone w małych grupach (ok. 20 osobowych) przez trenera.

Po raz kolejny spotkaliśmy się z Panią Karoliną Feder oraz Panem Adamem Szczepańskim, by – pod okiem ekspertów – przygotowywać się do organizacji debaty oksfordzkiej.

Projekt “Sportowo zakręceni” ma na celu lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez utworzenie parku do street workout dla mieszkańców powiatu poddębickiego.

Projekt ma na celu zachęcanie młodzieży do zabierania głosu i wzmocnienie umiejętności uczestnictwa w dyskusjach społecznych poprzez rozwój technik i kompetencji przydatnych podczas wystąpień publicznych – panowania nad stresem, kultury języka, formułowania czytelnych komunikatów

stypendium dla uczniów Poddębice

I edycja Poddębickiego Funduszu Stypendialnego za nami! Miło nam poinformować, że czworo uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu poddębickiego odebrało już swoje czeki na 2500 zł.

Z ogromną radością ogłaszamy start Poddębickiego Funduszu Stypendialnego! Dzięki wsparciu firmy K-FLEX Polska chcemy wspierać finansowo i merytorycznie czworo uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu poddębickiego.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale emocje wciąż gorące! Czas na podsumowania. To, że WOŚP będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, jest już pewne. WIĘCEJ >

❤️❤️ Mamy to ❤️❤️ metalowe serce na nakrętki dla potrzebujących stanęło dziś przed Starostwem Powiatowym w Poddębicach!!!
Wspaniała inicjatywa, w którą z dużą radością zaangażowali się młodzi wolontariusze z LO Poddębice zrealizowana 😉